ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

انتشار فصلنامه علمی‌تخصصی آموزه های نوین کلامی توسط معاونت پژوهشاولین شماره از مجله علمی‌تخصصی آموزه های نوین کلامی به همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان با همکاری مدرسه علمیه عالی نواب منتشر شد.

فصلنامه علمی‌تخصصی آموزه های نوین کلامی به صاحب‌ امتیازی حوزه علمیه خراسان (مدرسه علمیه عالی نواب) و مدیر مسؤولی آیت الله سید مصباح عاملی و سردبيری دکتر سید مجید ظهیری در زمستان 1396 منتشر شده است.

فصلنامه آموزه‌های نوین کلامی، دربردارندۀ مقالات علمی حوزۀ علمیۀ خراسان در حوزه فلسفه و کلام اسلامی و با رویکرد انعکاس جدیدترین دستاورهای علمی و نظریات نوین کلامی است که زمینه‌ای را برای تبادل اندیشه و همکاری دانش‌پژوهان، پژوهشگران و طلاب و اساتید حوزه علمیه فراهم می‌کند.

بر اساس این گزارش، اهداف انتشار این نشریه عبارتنداز كمك به ايجاد تحول فراگير پژوهشي در سطح حوزه علميه خراسان، توليد و نگارش متون پژوهشي معتبر جهت پاسخگویی به نیازهای علمی حوزه، جامعه و نظام اسلامی، معرفی‌ دستاوردهای‌ جدید پژوهشی‌ و ایجاد زمینه‌ تبادل‌ اندیشه‌، زمينه‌سازي براي نقد و بررسي آراء و نظريات مختلف، برابر نيازها و مطالبات نظام اسلامي و حمایت و ایجاد روحیه‌ و انگیزه‌ تحقیق‌ و ارج نهادن به پژوهشگران و محققان خراساني حوزه علميه.

در این شماره مقالاتی با موضوعات کلامی همچون «قانون احتمالات و اصل سنخیت در برهان نظم»به قلم علی ربانی گلپایگانی، «برهان وجودی پلانتینگا بر پایه منطق موجهات جدید» به نگارش دکتر سید مجید ظهیری و «نقش و تاثیر کلام اسلامی بر کلام یهودی در شکل‌گیری و انسجام بحث جبر و اختیار» به همت مهدی حسن‌زاده، زهره قادری و سید حمید رضا رئوف به چاپ رسیده است.
از دیگر مقالات این شماره می‌توان به «تبیین ریاضت باطل و آثار آن ازمنظر فلسفه اسلامی باتاکید برحکمت صدرایی»علی‌رضا کهنسال و مهرزادحجازی، «دلایل و لوازم تلقی حداکثری از دین» عباس جوارشکیان و مقاله «روش شناسی کلامی علامه نباتی بیاضی در کتاب عصره‌المنجود» به همت محمد صفر جبرائیلی و سید قاسم کیانی اشاره کرد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارائه مقاله مي توانيد  با شماره 32259559 051 (مدرسه علميه عالی نواب) و 05132008166 (معاونت پژوهش) تماس بگیريد.

 


كد خبر: 25099  |  تاریخ درج خبر: 1397/01/16  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا