امروز: جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

راهیان نور کارخانه انسان سازی و هویت پروری است


مدیر مدرسه علمیه امام محمد باقر (علیه السلام) عنوان کرد: راهیان نور بهترین عرصه و فرصت برای ویرایش و پالایش روح و نفس است.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار اعزامي  روابط عمومی حوزه علمیه خراسان با تأکید بر این که راهیان نور یک مکتب و روش ویژه و کارخانه انسان سازی و هویت پروری است، ابراز کرد: با توجه به شرایط کنونی جامعه، جنگ سخت فرهنگی و تهاجمات ناجوانمردانه دشمنان اسلام و انقلاب، بهترین عرصه ای که می تواند فرصت ویرایش و پالایش روح و نفس را برای جامعه فراهم آورد، راهیان نور است.
وی با بیان این که امروز نقش تحول آفرین اردوی معنوی بصیرتی راهیان نور بر هیچ کسی پوشیده نیست، افزود: یکی از برکات حضور در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس، استفاده از فضای معنوی آن و شناخت شهدا و راه و رسم آن هاست که عاملی برای ظهور معنویت ها در جامعه است.
مدیر مدرسه علمیه امام محمد باقر (علیه السلام) اظهار کرد: اردوی راهیان نور یک اردوی تفریحی نیست بلکه یک روش و مکتب و دانشگاه ایثار، شهادت طلبی، استقامت، ولایت پذیری و بندگی خداست.
حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی تصریح کرد: در مورد شهدا و اتفاقاتی که در جبهه های نبرد حق علیه باطل افتاده، نیازی به غلو نداریم و اگر روایتگران دفاع مقدس بتوانند با کسب توانایی های لازم، وقایع آن دوران و سبک زندگی و سیره اخلاقی و رفتاری و ولایت پذیری شهدا را به شکلی ساده، منطبق بر واقعیت ها و به صورت کاربردی برای مردم بیان کنند، شاهد تحول روحی و معنوی جامعه خواهیم بود.
وی با بیان این که باید در انتقال آموزه های دینی و سبک و سیره زندگی شهدا به صورت گسترده تر و در عین حال دقیق تر عمل شود، گفت: جذب جوان ها و نوجوان ها به گروه های مذهبی و برگزاری اردوی راهیان نور برای آن ها می تواند بخشی از معضلات فرهنگی و اجتماعی نسل های جدید را برطرف کند.
مدیر مدرسه علمیه امام محمد باقر (علیه السلام) تفقه در دین، حمایت از دین، جلوگیری از تحریف آن، جلوگیری از زیاده گویی ها و غلوها در مورد آن و امیدوار بودن به آینده را برخی از وظایف و شاخصه های سربازان ولایت در برابر نعمت دین و انقلاب اسلامی دانست و تأکید کرد: نباید به تبلیغات منفی دشمنان اسلام اعتنا کرد بلکه باید با روحیه و انگیزه در جهت آرمان های اسلام و انقلاب اسلامی گام برداشت و مطمئن بود که جبهه مقاومت سرانجام به پیروزی کامل و نهایی دست پیدا می کند و حکومت خود را به حکومت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) پیوند می زند.
 


كد خبر: 23942  |  تاریخ درج خبر: 96/12/22  |  کد خبرنگار: 201020
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا