امروز: جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

نشست ضرورت پژوهش در مسائل کلامی در مدرسه علمیه حضرت نرجس(س) برگزار شد


نشست ضرورت پژوهش در مسائل کلامی در سالن اجتماعات مدرسه علمیه نرجس(س) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، زهرا محمدی، استاد و دبیر پژوهش رشته کلام موسسه جامعه المصطفی در نشست ضرورت پژوهش در مسائل کلامی، به نقش موثرعلوم اسلامی در تربیت روح انسان اشاره و با بیان اینکه جاودانگی انسان در گرو نفس اوست، اظهار کرد: پیشگیری و درمان بیماری های روحی انسان بر عهده علوم اسلامی است.
وی با بیان این که علم کلام یکی از شاخه های علوم اسلامی است اظهار کرد: اگر این علم به درستی فهمیده نشود و فقط به حفظ مطالب اکتفا کنیم، علاوه بر اینکه توانایی در حل شبهات را نخواهیم داشت احتمال ضرر رساندن به اسلام نیز وجود دارد.
وی لازمه تربیت را پژوهش دانست و با بیان این که خروجی هر طلبه پژوهش های اوست، گفت: هر طلبه حتی برای پاسخ به شبهات و جریان های انحرافی و کاذب جامعه باید ابتدا پژوهشگر خوبی باشد. واین پژوهش است که به علم عمق می دهد و از انجا که شایسته است طلاب صرفا مصرف گرای در علم نباشند، باید خودشان دست به تولید علم بزنند.
محمدی در پایان داشتن ذهن پرسشگر و کنجکاو را از اصلی ترین ویژگی یک پژوهشگر دانست و افزود: پژوهش های طلاب باید به سوی پژوهش های مساله محور سوق داده شود زیرا این نوع از پژوهش ها درمان کننده بسیاری از آلام اجتماعی است.
 


كد خبر: 23924  |  تاریخ درج خبر: 96/12/20  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا