امروز: جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

بازدید طلاب مدرسه علمیه حسنیه کاخک از بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی


طلاب مدرسه علمیه حسنیه کاخک در راستای افزایش علاقه مندی و ایجاد انگیزه نسبت به پژوهش، از بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، طلاب مدرسه علمیه حسنیه کاخک در راستای افزایش علاقه مندی و ایجاد انگیزه نسبت به پژوهش، از بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی بازدید کردند.
در ابتدای این دیدار حجت الاسلام زبری، ضمن ارائه توضیحاتی در مورد این مرکز علمی که از سال ۱۳۶۳ تاکنون فعالیت دارد، به برشمردن اهداف بنیاد پژوهش های اسلامی در زمینه پژوهش‌ های علمی پرداخت.
وی ترویج فرهنگ اسلامی از طریق تشکیل گروه‌های پژوهشی، جذب پژوهشگران علاقه‌مند و توسعه فعالیت‌های پژوهشی و تقویت توان عملی مراکز علمی اعم از حوزوی و دانشگاهی را از جمله اهداف و برگزاری دوره‌های آموزشی در جهت تربیت محقق، برگزاری و تشکیل کنگره‌ها و کنفرانس‌های مختلف علمی و ارتباط با مراکز پژوهشی در سراسر ایران و جهان و انتشار کتب و آثار علمی و انتشار نشریات ادواری به زبان‌های مختلف و حمایت از پژوهشگران را از جمله برنامه های برگزار شده بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس دانست.
مدیر گروه حدیث پژوهی بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی نیز بیان کرد: این مرکز متشکل از 8 گروه علمی مطالعات قرآنی، حدیث پژوهی، فقه و اصول فقه، کلام و اندیشه اسلامی، فرهنگ و سیره رضوی، انقلاب و تمدن نوین اسلامی، اخلاق و تربیت اسلامی و تعلیم و تربیت اسلامی است.
وی در ادامه به بخشی از موفقیت هاى بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی در انتشار نزدیک به 2 هزار عنوان اثر در بیش از 3800 جلد اشاره و بیان کرد: تا کنون 110 اثر از آثار بنیاد موفق به دریافت عناوین مختلف من جمله کتاب سال جمهورى اسلامى، اثر برگزیده در محافل دانشگاهى و کتاب سال حوزه علمیه کشور شده اند.
حجت الاسلام زبری ضمن معرفی برخی از آثار، نشریات، کنگره ها و سمینارهای برگزار شده، به بیان نکاتی در ضرورت ورود طلاب به عرصه پژوهش‏ و ورود تخصصی به موضوعات مختلف در قالب مسائل پژوهشی پرداخت.
در ادامه حجت الاسلام وطن دوست، مدیر گروه اخلاق بنیاد پژوهش های اسلامی ضمن برشمردن درس به عنوان اساسی و محوری ترین کار طلبه، عمده سرمایه یک طلبه را معلومات علمی و درس دانست و خاطر نشان کرد: تا می توان باید درس خواند و در حد امکان از هدر رفت سرمایه جلوگیری نمود.
مدیر گروه اخلاق بنیاد پژوهش های اسلامی ضمن معرفی 8 گروه پژوهشی این مرکز، با بیان این که گروه اخلاق مرکز حدود دو سال قبل تشکیل شده است، ابراز کرد: این گروه به محورهای موضوعات مرتبط به اخلاق حرفه ای، موضوعات مرتبط با سبک زندگی اسلامی مورد تاکید مقام معظم رهبری، شخصیت های جهان اسلام، اخلاق پیشگیرانه، تصحیح و احیاء متون اخلاقی کهن و اخلاق در ورزش به صورت تخصصی می پردازد.

 

 


كد خبر: 22919  |  تاریخ درج خبر: 96/12/19  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا