امروز: جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

بازدید مدیران مدارس آموزش و پرورش تایباد از مدرسه علمیه امام صادق(ع) این شهرستان


این بازدید با هدف آگاهی بخشی به مدیران آموزش و پرورش در زمینه شرایط تحصیل در حوزه علمیه و انتقال آن به دانش آموزان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، مدیران و معاونان مدارس آموزش و پرورش شهرستان تایباد با حضور در مدرسه علمیه امام صادق (علیه السلام) ضمن برگزاری نشست مشترک با مدیران مدارس علمیه برادران و خواهران این شهرستان، از این مدرسه بازدید کردند.
حجت الاسلام مرتضی محدثی مدیر مدرسه امام صادق (علیه السلام) در جریان این بازدید که جهت آگاهی بخشی به مدیران آموزش و پرورش در زمینه شرایط تحصیل در حوزه علمیه و انتقال آن به دانش آموزان تدارک دیده شده بود، عنوان کرد: احادیث و روایات زیادی از طریق معصومین (علیهم السلام) در مورد تاثیرپذیری جوانان و دل های آنان به دست ما رسیده و ایشان تاکید کرده اند که باید از این فرصت استفاده کرد و مطالب صحیح را در این دل های رقیق و آماده وارد کرد.
وی افزود: امروز همکاری حوزه های علمیه، آموزش و پرورش و اولیاء دانش آموزان برای مبارزه و مقابله با برنامه ها و دسیسه های دشمنان ضروری است.
مدیر مدرسه امام صادق (علیه السلام) با بیان این که باید به سمتی حرکت کنیم که این نسل سرنوشت ساز و امانت آینده نظام اسلامی تحت تربیت صحیح قرار گیرند و تأثیرگذاری برنامه های دشمنان بر آن ها به حداقل برسد، گفت: آموزش باید همراه با پژوهش باشد و بر این اساس تربیت می بایست بخش عمده ای از فعالیت مربیان، معلمان و مسئولین مدارس آموزش و پرورش را به خود اختصاص دهد.
حجت الاسلام محدثی اظهار کرد: بسیار خوب و پسندیده است که نتیجه تلاش های معلمان، معاونین و مدیران آموزش و پرورش به حوزه علمیه ختم شود، چراکه در این صورت دانش آموزان می توانند به شکلی روشمند در جهت تکامل دینی، اعتقادی، تربیتی و تحصیلی پیش بروند و اهداف عالی انسانیت را با شرایط بهتری دنبال کنند.
وی با تأکید بر نقش و تأثیرگذاری معلمان در جهت گیری های فکری و اعتقادی کودکان و نوجوانان و اهمیت دغدغه مندی ایشان برای هدایت صحیح آینده سازان کشور، ابراز کرد: امروز کشور به سربازان علمی نیاز دارد و باید این عرصه را هم چون عرصه جهاد ببینیم.
حجت الاسلام وجدانی مسئول آموزش مدرسه علمیه امام جعفر صادق (علیه السلام) نیز در این نشست گفت: دانش آموزان در حوزه علمیه فرصت می یابند تا افکار و اندوخته های دینی و رفتار و عادت های گذشته شان را مورد بازنگری قرار دهند و شخصیّت خویش را بسازند و تکمیل و تثبیت نمایند.
وی تصریح کرد: بانفوذترین و محبوب ترین شخصی که می تواند در این مرحله حساس او را یاری کند معلّم است و به همین جهت دانش آموزان و یا دانشجویان، معلّم و استاد خود را به راحتی به عنوان یک الگو و اسوه می پذیرند و از رفتار و گفتار و اخلاق خوب یا بد او سرمشق می گیرند و تلاش می کنند خود را با وی همسان و همانند سازند.
 


كد خبر: 22911  |  تاریخ درج خبر: 96/12/20  |  کد خبرنگار: 201020
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا