امروز: جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

21 اسفندماه؛ آغاز اردوی راهیان نور اساتید ایثارگر و بسیجی حوزه علمیه خراسان


50 ایثارگر و بسیجی حوزه علمیه خراسان و خانواده های آن ها از 21 تا 28 اسفندماه در اردوی معنوی راهیان نور شرکت می کنند.

حجت الاسلام ریحانی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی حوزه علمیه خراسان در این رابطه عنوان کرد: باتوجه به دستور وتاكيد مدير محترم حوزه علميه خراسان حضرت آيت الله سيد مصباح عاملي مبني بر برگزاري هرچه با شكوه تر اردوي راهيان نور ويزه اساتيد ايثارگر حوزه علميه خراسان با همکاری سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون اقدام به برگزاری اين اردوي معنوی کرده است که با حضور 50 ایثارگر حوزوی و خانواده های آن ها، مجموعاً 150 نفر از 21 تا 28 اسفندماه برگزار خواهد شد.
مدیر امور طلاب حوزه علمیه خراسان بازدید از بیت امام خمینی(ره)، موزه جماران، موزه عبرت، زیارت حضرت معصومه (سلام الله علیها) و جمکران، زیارت علی بن مهزیار، بازدید از یادمان ها و مقاتل شهدای محمودوند، طلائیه، هویزه، شلمچه، دهلاویه، فکه و چزابه و هم چنین اروندرود و موزه خرمشهر را برخی از برنامه های این اردوی معنوی معرفی کرد.
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب که اردوی راهیان نور را یک ابتکار انقلابی و الهی دانسته بودند، گفت: استمرار برگزاری چنین اردوهایی در واقع گامی در جهت پاسخگویی به منویات رهبر معظم انقلاب در زمینه حفظ روحیه انقلابی طلاب حوزه علمیه و ایجاد تحول در آن است.
حجت الاسلام ریحانی با تأکید بر اهمیت برنامه ریزی برای انتقال روحیه انقلابی گری و از خود گذشتگی به نسل های جدید انقلاب، ابراز کرد: شهدا چراغ راه و ستاره هایی نورانی در مسیر انقلابی گری هستند و حفظ ارتباط معنوی و فکری با آن ها ما را در دستیابی به این مهم یاری می کند.
مدیرامورطلاب حوزه علمیه خراسان افزود: حوزه علمیه خراسان از گذشته به مسئله اعزام طلاب به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس توجهی ویژه داشته است و امیدواریم چنین حرکت هایی هر سال با استقبال بیشتر مردم و جامعه روحانیت روبه رو شود و فرهنگ ولایتمداری و از خود گذشتگی شهدا در مسیر تحقق اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی در جامعه ظهور و بروز بیشتری داشته باشد.
وی نقش ایثارگران و جانبازان دفاع مقدس و طلاب حوزه علمیه در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های جوان را مورد تأکید قرار داد و گفت: یکی از فعالیت هایی که باید در اردوی راهیان نور مورد توجه مسئولین و ایثارگران و راویان باشد این است که نسل جوان را با جریانات خطرناک فتنه و نفوذ آشنا کنند.
حجت الاسلام  ریحانی در پایان این گفت و گو خاطرنشان کرد: بررسی خاطرات شهدا و جانبازان، دعا و توسل و مرور وصیتنامه های شهدا نقش بسزایی در تداوم روحیه انقلابی و ایثارگری جوانان دارد.
 


كد خبر: 22882  |  تاریخ درج خبر: 96/12/20  |  کد خبرنگار: 201020
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا