امروز: سه‌شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

حوزه علمیه خراسان در بخش مددکاری اجتماعی به نیروی انتظامی کمک کند


فرمانده انتظامی خراسان رضوی ی از حوزه علمیه خراسان خواست در بحث پژوهش، مددکاری اجتماعی و... به نیروی انتظامی کمک کند و طرح هایی که در پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی موثر است را در قالب اندیشه ورزی ارائه نماید.

 سردار کریمی در دیدار با آیت الله سيد مصباح  عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان در محل مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و خاطره امام راحل و شهدا، از برگزاری این جلسه تقدیر کرد و با اشاره به برکت همجواری با مضجع منور امام رضا(ع)، اظهار کرد: استان خراسان رضوی را می توان دارای ویژگی هایی مانند حضور 27 میلیونی زائران در طول سال، جمعیت بیش از سه میلیونی مرکز این استان، مرز، حاشیه نشینی و... عنوان کرد.
وی افزود: سعی داریم نیروی انتظامی را در کنار مردم و مردم را در کنار این نیرو قرار دهیم و تعاملات اجتماعی خود را در بخش پایداری و ثبات امنیت افزایش دهیم.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی اظهار کرد: سه قرارگاه امام رضا(ع) در دو ماه گذشته به منظور تعامل بیشتر با مردم راه اندازی شده و نیروی انتظامی به عنوان خدمتگذاران آنان در این قرارگاه ها فعالیت دارد.
وی از طرح پلیس افتخاری برای حاشیه شهر گفت و اظهار کرد: به دنبال ایجاد مراکزی برای مددکاری اجتماعی در حاشیه شهر هستیم.
کریمی از حوزه علمیه خراسان خواست در بحث پژوهش، مددکاری اجتماعی و... به نیروی انتظامی کمک کند و طرح هایی که در پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی موثر است را در قالب اندیشه ورزی ارائه نماید.
وی به ایجاد سازمان خدمات دهی در کلانتری های مشهد اشاره و ابراز کرد: این امر موجب رضایتمندی مردم شده و مراجعان را نیز در مدت زمانی کوتاه و حداکثر تا 24 ساعت به نتیجه می رسند.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه مسئولیت افسر ارجاع در کلانتری ها به پلیس بانوان سپرده شده است، گفت: تقویت دایره مددکار اجتماعی از دیگر کارهاست که در نتیجه آن، حدود 80 درصد مراجعات به مصالحه می رسد.
وی به ایجاد فوریت های پلیسی 110 و کوتاه شدن مدت حضور آنان اشاره و اظهار کرد: در بخش اپراتوری تماس تلفتی نیز طبق آمار دریافت شده، رضايتمندی شهروندان به عدد 95 درصد رسیده است.
کریمی به افزایش سرکلانتری های مشهد به تعداد 8 سرکلانتر اشاره و خاطر نشان کرد: با این افزایش، آمار جرایم نیز کمتر شده است.
وی با بیان اینکه طرح رانندگی بین خطوط در حال انجام است، انظباط اجتماعی ترافیکی را از دیگر امور مهم دانست و ابراز کرد: نظر به حضور فرهنگ های مختلف در ایام مسافرپذیری در مشهد، به دنبال ارائه موضوعاتی در این زمینه هستیم تا انضباط اجتماعی ترافیکی رعایت شود.
فرمانده انتظامی خراسان رضوی با اشاره به این مطلب که این نیرو به دنبال تغییر خودروهای آلاینده است نه اینکه طرح زوج و فرد گسترش یابد، اظهار کرد: قصد داریم 12 منطقه راهنمایی و رانندگی ایجاد کنیم تا انضباط اجتماعی ترافیکی بیشتر شود.


كد خبر: 21571  |  تاریخ درج خبر: 96/11/24  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا