امروز: دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

برگزاری دوازدهمین جلسه اخلاق ویژه کادر مدرسه علمیه حضرت زینب(س)


دوازدهمین جلسه از سلسله جلسات اخلاق ویژه کادر مدرسه علمیه حضرت زینب(س) با حضور حجت الاسلام پارسا، مدیر مدرسه علمیه حضرت مهدی(عج) برگزارشد.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام  محمدجواد پارسا در دوازدهمین جلسه از سلسله جلسات اخلاق ویژه کادر مدرسه علمیه حضرت زینب(س) به تشریح دعای مکارم اخلاق امام سجاد(ع) پرداخت.

وی با اشاره به «اسْتِقْلاَلِ الْخَيْرِ وَ إِنْ كَثُرَ مِنْ قَوْلِي وَ فِعْلِي‏؛ ... وَ اسْتِكْثَارِ الشَّرِّ وَ إِنْ قَلَّ مِنْ قَوْلِي وَ فِعْلِي » افزود: رسیدن به این درجه از معرفت امری دشوار اما دست یافتنی است، مقایسه عمل خود با بزرگان و همچنین مقایسه اعمال با بزرگی خداوند می تواند به انسان کمک کند تا به این درجه نائل شود.
مدیر  مدرسه علمیه حضرت مهدی(عج) تصریح کرد: انجام شر و گناه در مقابل عظمتی که جبروتش در آسما نها و زمین پراکنده است و در مقابل فرشتگانی که درفضا حاضر و ناظرند، هر اندازه هم کم باشد باز هم زیاد است و توجه به جایگاه گناه و آثار آن در چرخه هستی، بزرگی کوچکترین شر را نمایش می دهد، چرا که علاوه بر اعمال، آثار رفتار و گفتارهر فرد نیز در پرونده اعمالش ثبت می شود.
وی با اشاره به دعای 32 صحیفه سجادیه خاطر نشان کرد: امام سجاد علیه السلام بعد از نماز شب به گناه خود اعتراف می کنند زیرا آن همه عبادت و خضوع و خشوع و... را در مقابل ذات باری تعالی هیچ می پندارد و در عوض توقع پاداش، کار خود را کوچک می دانند و استغفار می کنند.
حجت الاسلام  پارسا با اشاره به « أَكْمِلْ ذَلِكَ لِي بِدَوَامِ الطَّاعَةِ وَ لُزُومِ الْجَمَاعَةِ وَ رَفْضِ أَهْلِ الْبِدَعِ وَ مُسْتَعْمِلِ الرَّأْيِ الْمُخْتَرَعِ‏ » گفت: استفاده از لفظ «اکمل » در بردارنده این مهم است که خواسته های امام علیه السلام درجه بندی دارد و ممکن است کامل نباشد و راز تکمیل آن در دوام اطاعت، تبعیت از روی رغبت و همراهی با جمع نهفته است.
وی با بیان اینکه در دین اسلام بر تشکیل جماعت حق، سفارش  زیادی شده است، ادامه داد: امام سجاد(ع) از خداوند درخواست می کنند که از نواندیشان بی ریشه و اهل البدع جدا شوند، چرا که نوآوری که در اصول و سنت ها ریشه نداشته باشد باطل است لذا در عین اینکه باید با جماعت همراه شد، از عده ای همچون اهل بدعت و مخترعین رأی‌های بی اساس باید فاصله گرفت.
 

كد خبر: 21556  |  تاریخ درج خبر: 96/11/23  |  کد خبرنگار: 201017
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا