انقلاب اسلامی متولد و بهترین رهآورد حوزه علمیه استاستاد سطوح عالی حوزه علمیه خراسان عنوان کرد: امام خمینی(ره)، علما و مراجع و اقشار مختلف مردم برای به ثمر نشستن انقلاب اسلامی متحمل سختی های بسیاری شدند و امروز بیشترین توقع در مورد پاسداری از انقلاب متوجه طلاب حوزه علمیه است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد مروارید در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی حوزه علمیه خراسان با تأکید بر این که باید قدر نعمت بزرگ انقلاب اسلامی را شناخت، گفت: خداوند به واسطه این نعمت بزرگ ایرانیان را از زیر یوغ استکبار جهانی نجات داد.
وی اظهار کرد: انقلاب اسلامی برخاسته، متولد شده و بهترین رهآورد حوزه های علمیه است و امام خمینی(ره)، علما و مراجع و اقشار مختلف مردم برای به ثمر نشستن آن متحمل سختی های بسیاری شدند و امروز بیشترین توقع در مورد پاسداری از انقلاب متوجه طلاب حوزه علمیه است.
استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان با اشاره به شرایط دین، حوزه های علمیه و روحانیت در دوران پهلوی، عنوان کرد: در آن دوران شخص و سلسله ننگینی در رأس امور بودند که نه تنها هیچ چیز از اسلام نمی دانستند بلکه به پیروی از آمریکا و استکبار جهانی با آن مبارزه می کردند و این ننگ بزرگی در تاریخ ایران است.
حجت الاسلام والمسلمین مروارید افزود: هنوز هم برخی از کشورهای عربی در این ننگ غوطه ور هستند و قتل و غارت مسلمین را مشاهده می کنند و دم بر نمی آورند و به آمریکا و کشورهای متجاوز غربی اجازه دست اندازی و دخالت در امور کشور خود را می دهند.
وی با بیان این که در دوران پهلوی ظلم در اعماق حکومت ایران ریشه دوانده بود، ابراز کرد: سردمداران حكومت پهلوي در برابر دين و عقايد مردم ايستاده بودند و تلاش داشتند آن را نابود كنند و باید خدا را شکر کرد که به برکت انقلاب اسلامی از آن دوران نکبت بار عبور کردیم.
استاد حوزه علمیه خراسان تصریح کرد: شرایط دوران حکومت پهلوی به هیچ وجه قابل اصلاح نبود و تنها راهی که می توانست کشور را نجات دهد، انقلاب اسلامی بود که با بصیرت و هوشیاری امام خمینی(ره)، علماء و اقشار مختلف مردم محقق شد.
حجت الاسلام والمسلمین مروارید در پایان این گفت و گو با تأکید بر این که اتحاد رمز پیروزی و موفقیت مردم ایران در بازه های مختلف تاریخ بوده است و در سایه آن می توان از دسیسه ها و توطئه های بعدی دشمنان عبور کرد، گفت: به امید خداوند در روز 22 بهمن امسال هم چون سال های گذشته اقشار مختلف مردم متّحدانه در راهپیمایی شرکت و با رهبر معظم انقلاب حضرت آيت الله العظمي خامنه اي ( دامت بركاته )  و آرمان های انقلاب اسلامی تجدید میثاق خواهند کرد و با حضور خود مشت محکمی به دهان آمریکا و استکبار جهانی خواهند زد.
 


كد خبر: 21525  |  تاریخ درج خبر: 96/11/21  |  کد خبرنگار: 201020
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
بالا