امروز: چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

نفوذ در رسانه، راهبرد غرب برای مقابله با اسلام


معاون پژوهش و عضو هیئت علمی موسسه حق پژوهی بیان کرد: امروزه ماهواره، فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، راهبرد غرب برای مقابله با اسلام شده است.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام مهدی سالاری در نشست علمی «جستاری در باب سوء استفاده غرب از فضای رسانه ای برای کننترل موج معنویت خواهی در جهان با تاکید بر عرفان های آسیایی» مدرسه علمیه حضرت جوادالائمه(ع) با بیان اینکه امروز ماهواره، فضای مجازی و شبکه های اجتماعی راهبرد غرب برای مقابله با اسلام شده است، گفت: فضای مجازی به راحتی افراد را از مطالعه و کتاب خوانی دور می کند، جامعه ای که از کتاب فاصله بگیرد به راحتی فریب خورده و زود سقوط می‌کند.

معاون پژوهش و عضو هیئت علمی موسسه حق پژوهی به تلاش غرب برای تسلط بر فضای رسانه ای جهان و جهت دهی افکار و رفتار مردم جهان اشاره کرد و افزود: غرب بر روی سینمای هالیوود به صورت گسترده سرمایه گذاری کرده؛ به گونه ای که مدعی هستند اگر تمام سینماهای جهان بخواهند روزی سه وعده فیلم اکران کنند، ما برایشان فیلم داریم.
وی به بررسی محتوای فیلم های هالیوود پرداخت و گفت: در حال حاضر 90 % فیلم ها و سریال های هالیوود معناگرایانه است؛ علاوه بر اینکه در طی چند سال گذشته به سمت  تولید سریال های طولانی 80 تا 100 قسمتی رفته اند، و با این کار جامعه را از کتاب جدا ساخته و در دامن تماشای فیلم های جهت دار رها می کنند و به تدریج آنچه را که خود می خواهند به مخاطب القاء می کنند.
هدف اسلام تزکیه نفس و تقرب الی الله است
حجت الاسلام سالاری در ادامه به برگزاری چندین کنفرانس با موضوع گفتگوی ادیان و مذاهب با حضور رهبران مذهبی جهان در غرب اشاره و اضافه کرد: این نوع برنامه ها در حقیقت برای آشنایی با مذاهب و برنامه ریزی برای مدیریت آنها در چهارچوب منافع غرب برنامه ریزی شده است.
وی با اشاره به عرفان های شرقی و جنبش های معنویت گرای اخیر در هند و چین گفت: رهبران معنوی سرزمین هند و چین در عصر حاضر از جمله  دالایی لاما، کریشنا مورتی، اُشو، رام الله و .... همه به آمریکا رفته و در آنجا تحصیل کرده اند و سپس به هند و چین برگشته اند و رهبری جریان های معنوی در آن کشورها را به دست گرفته اند و به همین دلیل هست که پیروان این جریان ها در برابر سیاست های غرب خنثی و منفعل هستند.
معاون پژوهش و عضو هیئت علمی موسسه حق پژوهی در ادامه به بیان تعارض تعالیم مکتب بودا، عرفان یوگا و مکتب عرفانی اشو با تعالیم اسلام ناب محمدی و مکتب اهل بیت پرداخت و تشریح کرد: همه این مکاتب هدف نهایی را رسیدن انسان به آرامش بیان می کنند، در حالی که هدف اسلام تزکیه نفس و تقرب الی الله است که در سایه آن هدف عالی آرامش هم به دست می آید.
وی افزود: آرامشی که در سایه تعالیم مکتب اهل بیت(ع) به دست می آید مبتنی بر اعتقادات توحیدی، حقیقی و دائمی و در برگیرنده زندگی دنیوی و اخروی ما است.
حجت الاسلام سالاری در پایان اضافه کرد: آرامشی که در این مکاتب وعده داده می شود مقطعی و محدود به زندگی دنیوی است و آخرت را در بر نمی گیرد افزون بر اینکه هیچ پایه توحیدی و اعتقادی ندارد بلکه مبتنی بر انکار توحید و معاد است.

گفتنی است، این نشست به همت واحد پژوهش شعبه 2 مدرسه علمیه جوادالائمه(ع) مشهد با هدف آشنایی طلاب با فرق انحرافی و عرفان های نوظهور و آگاه سازی و توانمند سازی آنان جهت نقد و پاسخگویی به شبهات، برای طلاب سطح یک برگزارشد.


كد خبر: 21006  |  تاریخ درج خبر: 96/10/22  |  کد خبرنگار: 201017
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا