امروز: چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

تبیین روایتی از رسول الله(ص) در باب اهمیت علم اندوزی طلاب


امام جمعه شهرستان گناباد ضمن بیان روایتی از رسول الله(ص) بر اهمیت علم اندوزی و نشر و ترویج آن در جامعه اسلامی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، جلسه درس اخلاق مدرسه علمیه امام خمینی(ره) شهرستان مه ولات با حضور حجت الاسلام والمسلمین صادقی، امام جمعه شهرستان گناباد و با شرکت پرشور طلاب در سالن اجتماعات مدرسه برگزار شد.
امام جمعه شهرستان گناباد در این نشست ضمن بیان روایتی از رسول الله(ص) در باب اهمیت تعلیم و فراگیری علم و نشر و ترویج آن در جامعه اسلامی خاطر نشان کرد: پیامبر اکرم(ص) در روایات و احادیث متعددی به ارکان و مولفه های ضروری و حتمی علم و تعلم اشاره و اهمیت خوب گوش دادن و سپس ضبط و نگهداری آموخته ها را مورد تاکید قرار داه اند.
وی با بیان این که این ارکان در راستای فراگیری علم، لازم و ملزوم یکدیگرند و نبود یکی مستلزم ضعف و سستی ارکان دیگر است، ابراز کرد: طلبه نباید علم را برای مدرک بخواند بلکه باید آن را بفهمد، حفظ و عمل کند و سپس به شایستگی به دیگران آموزش دهد.
 


كد خبر: 20998  |  تاریخ درج خبر: 96/10/21  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا