امروز: چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

شناخت فرهنگ ها در گفتگوی ادیانی مهم است


استاد حوزه علمیه گفت: برای گفتگو با ادیان و مردم جهان باید فرهنگ و افکار آنان را شناخت.

حجت الاسلام و المسلمین توحیدی در نشست کلمه سواء که به همت هیئت اندیشه ورز فرق و ادیان حوزه علمیه خراسان صبح امروز  برگزار شد، با تاکید بر اهمیت دانستن زبان برای ارتباط و گفتگو با افراد مختلف و با اشاره به لزوم شناخت فرهنگ ها در میان کشورهای مختلف به ویژه ادیان و مذاهب، ابراز کرد: گاهی آشنایی با برخی واژه ها بسیار مهم می باشد زیرا ممکن است برخی از الفاظ در یک کشور اشکال نداشته ولی در کشوری دیگر تعبیر خوبی نداشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه آشنایی درست با افکار و مذهب مقابل نیز بسیار اهمیت دارد، گفت: این امر باید به طور دقیق انجام شود و از کتاب های مهم، شخصیت های مورد قبول و امور ارزشمند یا اصطلاحات برای آن مذهب و طرفدارانش مطالبی بیان کرد و به مناظره و گفتگو پرداخت.
استاد حوزه علمیه  با اشاره به اینکه در هر دینی انشعاباتی وجود دارد که به طور مثال مسیحیان تثلیثی و توحیدی از آن جمله است یا در میان اهل سنت مذاهب مختلف و انشعابات گوناگون دارند، اظهار کرد: کسی که می خواهد با این مذاهب و ادیان گفتگو کند باید انشعابات و تحولات تاریخی آنان را بشناسد.
حجت الاسلام و المسلمین توحیدی با اشاره به حدیث امام رضا(ع) که بر شناساندن درست مکتب و مذهب شیعه و در نتیجه جذب و گرایش افراد به آن تاکید دارند، گفت: بهترین راه دعوت و تبلیغ اسلام، معرفی درست آن می باشد و طلاب در این رابطه وظیفه دیگری ندارند.
وی افزود: در برخی از کشورها نسبت به تشیع شبهه های زیادی در میان مردم مسلمان ایجاد کرده اند که در صورتی که این مذهب به درستی معرفی شود، شبهات بیان شده از بین می رود.

گفتنی است، سلسله نشست های ادیان و فرق به همت هیئت اندیشه ورز حوزه علمیه خراسان هر هفته در محل مدرسه علمیه عالی نواب برگزار می شود.

 


كد خبر: 20996  |  تاریخ درج خبر: 96/10/21  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا