امروز: چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

تلاش معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان برای اصلاح و بهبود کتب درسی طلاب


مسئول اداره سطح 2 و 3 معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان: بنا داریم همه کتاب هایی که در حوزه علمیه خراسان تدریس می شوند را با حضور مؤلفین و اساتید مربوطه در معرض نقد و بررسی قرار دهیم.

حجت الاسلام حمید ایزدی در حاشیه برگزاری دهمین کارگاه دانش افزایی اساتید عرب در مدرسه علمیه نواب به خبرنگار ما گفت: این کارگاه ویژه اساتیدی است که کتاب درسنامه عوامل را در سطح پیش نیاز در حوزه علمیه خراسان تدریس می کنند و برای این منظور از مؤلف آن حجت الاسلام والمسلمین قدمی دعوت کردیم.
وی افزود: این کارگاه در تابستان سال جاری با حضور مؤلف در حوزه علمیه خراسان شمالی برگزار شد و هفته آینده نیز در حوزه علمیه خراسان جنوبی و ویژه اساتید و مدرسین درسنامه عوامل این استان برگزار خواهد شد.
مسئول اداره سطح 2 و 3 معاونت آموزش حوزه علميه خراسان در مورد علت برگزاری این کارگاه عنوان کرد: نظرات، پیشنهادات و اشکالاتی در مورد ساختار، محتوا و برخی از مباحث کتاب درسنامه عوامل از سوی اساتید ادبیات عرب حوزه علمیه خراسان به دست ما رسید و بر آن شدیم تا با دعوت از مؤلف کتاب این کارگاه را برگزار کنیم تا سوالات مطرح و توسط ایشان پاسخ داده شود.
حجت الاسلام ایزدی ادامه داد: این کتاب قالبی جدید را در نحو ارائه کرده و به تازگی و با عملیاتی شدن نظام جامع آموزشی حوزه علمیه خراسان وارد چرخه تدریس شده است و با تشکیل این کارگاه تلاش داریم حتی الامکان اشکالات موجود در کتاب را با همفکری ها و نظرات همه اساتید و نظر نهایی مؤلف در چاپ های بعدی اصلاح کنیم و اگر به این نتیجه برسیم که کتاب استانداردها و صلاحیت لازم را ندارد، به دنبال کتاب جایگزین خواهیم بود.
وی خاطرنشان کرد: در همین راستا ساعت 13:30 پنجشنبه 21دی نیز برنامه معرفی، نقد و بررسی محتوا و ساختار کتاب عوامل عین الرسول با حضور مؤلف، اساتید ادبیات عرب حوزه علمیه خراسان و حجت الاسلام والمسلمین کندری، سرپرست معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان به عنوان ناقد در مدرسه علمیه عالی نواب برگزار می شود.
مسئول برگزاری نشست ها و کارگاه های ادبیات عرب حوزه علمیه خراسان در پایان این گفت و گو ابراز کرد: قبلاً برنامه نقد کتاب الکافی فی المفردات در حوزه علمیه خراسان برگزار شد که نتایج خوبی داشت و بنا داریم همه کتاب هایی که در حوزه علمیه تدریس می شوند را با حضور مؤلفین و اساتید مربوطه در معرض نقد و بررسی قرار دهیم تا اشکالات و ابهامات ناظر به کتب رفع شود.
 


كد خبر: 20993  |  تاریخ درج خبر: 96/10/21  |  کد خبرنگار: 201020
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا