امروز: چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

قرآن و عترت روح کارهای سیاسی و تهذیبی در حوزه خراسان است


سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی سیاسی حوزه علمیه خراسان فعالیت های این معاونت در عرصه سیاست و تهذیب را با تکیه بر روح قرآن و عترت عنوان کرد.

 حجت الاسلام والمسلمين مهدی مقامی در مراسم معارفه سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی سیاسی حوزه علمیه خراسان که در محل اتاق جلسات مرکز مدیریت با حضور حجت الاسلام و المسلمین اسفندیاری، مسئول حوزه مدیریت و همکاران این معاونت برگزار شد، با اشاره به آیه 2 سوره جمعه، ابراز کرد: حرکت های اجتماعی بر محور رسول و ولی خدا از بایسته های ماست.
وی افرود: همه کارها باید بر محوریت ولایت انجام شود زیرا هر فعالیتی که با این امر همراه نباشد، کاری ابتر خواهد بود.
سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی سیاسی حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه مبنای کار امور سیاسی همراه با روح قرآن و عترت است، اظهار کرد: البته کارهای چشمگیری در عرصه فرهنگی انجام شده است ولی باید نسبت به تزکیه و سیاست برنامه ریزی بهتری انجام داد.
وی تربیت سیاسی و اخلاقی را مقصود و هدف معاونت فرهنگی اجتماعی سیاسی حوزه علمیه خراسان دانست و اظهار کرد: مجموعه این معاونت می توانند با همراهی، همفکری و همدلی و نیز نشاط و قوت مضاعف فعالیت ها و مسئولیت های محوله را به عنوان فرصت خدمت به طلاب علوم دینی به صورتی جدی انجام دهند.
حجت الاسلام والمسلمين مقامی از همکاران خود در معاونت فرهنگی، اجتماعی و سیاسی حوزه علمیه خراسان خواست با اهتمام نسبت به فعالیت های محوله در زمینه تحول مد نظر مقام معظم رهبری و آیت الله عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان تلاش کنند.


كد خبر: 20962  |  تاریخ درج خبر: 96/10/19  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا