امروز: چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

توجه به مسائل سیاسی و اجتماعی از ضروریات طلبگی است


تولیت آستان قدس رضوی: طلاب باید جامعه و نیازهای آن را بشناسند و فعالیت های علمی و انقلابی خود را در آن جهت هدایت کنند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جمع طلاب مدرسه علمیه ثقلین عنوان کرد: طلاب باید خوب درس بخوانند چراکه بی مایه فتیر است و طلبه هر وظیفه ای را که می خواهد بر عهده بگیرد باید ابتدا ملّا باشد و بعد آن کار را شروع کند.
وی توجه به مسائل سیاسی و اجتماعی را از ضروریات کار طلبگی دانست و گفت: باید از مسائل روز خبر داشته باشید و اگر می خواهید سیاسی باشید، به دستورات رهبر معظم انقلاب توجه و عمل کنید.
تولیت آستان قدس رضوی اضافه کرد: طلاب باید جامعه و نیازهای آن را بشناسند و فعالیت های علمی و انقلابی خود را در آن جهت هدایت کنند.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی عالم و انقلابی بودن توامان را مطلوب طلبگی معرفی و ابراز کرد: ما رهبر معظم انقلاب را حجتی از جانب خدا می دانیم و وظیفه داریم به دستورات ایشان عمل کنیم؛ شاخص ولی فقیه است و هر کسی در هر منصبی باید این مسئله را مدنظر قرار دهد.
وی امتیازات رفاهی و تحصیلی طلاب امروز را مورد تأکید قرار داد و اظهار کرد: شما امتیازاتی دارید که گذشتگان نداشتند؛ برای بدست آوردن یک روایت و مطالب مرتبط با آن کافی است چند کلمه را تایپ کنید تا در عرض چند ثانیه اطلاعات موردنظر را دریافت نمایید و این فراغت بال بیشتری به شما می دهد تا بیشتر درس بخوانید و سریع تر به مدارج علمی بالاتر برسید.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با اشاره به روایت «کونوا دُعاةَ الناسِ بِغَیرِ اَلسِنَتِکُم» (بحار الأنوار، علامه مجلسی، ج ‏۶۷، ص ۳۰۹)، تصریح کرد: این عمل بود که بزرگان ما را شاخص و آن ها را اثرگذار کرد کرد؛ مردم به شما نگاه می کنند بنابراین حواستان به رفتارتان باشد و دنبال تکریم و احترام نباشید که اگر این گونه باشد، به مطلوب نمی رسید.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: همیشه بااخلاص حرکت کنید و درس بخوانید تا سریع رشد کنید که اگر این شد، هیچ وقت خسته نمی شوید و احساس کاستی نخواهید کرد.
وی عنوان کرد: اهتمام ویژه ای که امروز به حفظ قرآن وجود دارد در گذشته وجود نداشت و این جای شکرگذاری دارد و باید در کنار حفظ، مفاهیم قرآن نیز در دستور کار شما قرار گیرد.
تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر این که تفسیر قرآن باید در متن و نه در حاشیه باشد، گفت: آیت الله مشکینی وقتی از تبعید برگشتند بلافاصله تفسیر سوره آل عمران را در مسجد امام حسن عسکری  (علیه السلام) آغاز کردند و درس تفسیر آیت الله خزعلی(ره) نیز بسیار پررونق بود.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در پایان تأکید کرد: نباید در یک جا متوقف شد، بلکه باید به دنبال پیشرفت و بهتر شدن شرایط رفت و مشکلات را با همکاری مسئولین برطرف کرد.
 


كد خبر: 20952  |  تاریخ درج خبر: 96/10/19  |  کد خبرنگار: 201020
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا