امروز: چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

تربیت مبلغان زبان‌دان در هیئت اندیشه ورز «اسلام ادیان و ارتباطات بین فرهنگی»


رئیس مركز مطالعات، برنامه ریزی و بودجه حوزه علمیه خراسان گفت: طلابی که به یکی از دو زبان انگلیسی یا آلمانی آشنایی دارند، در دوره های هیئت اندیشه ورز «اسلام ادیان و ارتباطات بین فرهنگی» شرکت می کنند تا نسبت به تبلیغ در عرصه بین المللی بیش از پیش آشنا شوند.

به گزارش روابط عمومي حوزه علميه خراسان ، دکتر سید مجید ظهیری در دیداری که حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی خاموشی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با آیت الله سید مصباح عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان داشت، با اشاره به راه اندازی LMS در این حوزه برای فعالیت در زمینه آموزش مجازی، ابراز کرد: به طور مثال هم اکنون مقدمات تامین محتوا برای پذیرش متقاضیان ورود به حوزه علمیه خراسان در بخش خواهران در دست اقدام است تا از این طریق به تحصیل علوم دینی بپردازند.
وی افزود: پیش بینی می شود با توجه به فعالیت در عرصه آموزش مجازی، تعداد زیادی از خواهران طلبه در سطح سه استان خراسان متقاضی استفاده از این روش باشند و به ادامه تحصیل بپردازند.
رئیس مركز مطالعات، برنامه ريزي و بودجه حوزه علمیه خراسان در ادامه به فعالیت های تبلیغی بسیار خوب این حوزه اشاره کرد و تبلیغ تخصصی در رشته های مختلف را یکی از برنامه هایی دانست که در دست پیگیری می باشد.
دكتر ظهیری همچنین، درباره هیئت های اندیشه ورز این حوزه توضیح داد: الگویی بر مبنای فرمایشات رهبر معظم انقلاب استنباط و بر اساس آن اقدام هایی در قالب «هیئت اندیشه ورز» انجام شده است که هر کدام به صورت مسئله محور در سه مورد مرتبط فعالیت دارند.
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در موضوع اقتصاد سه مطالبه اقتصاد مقاومتی، الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و فقه اقتصاد را بیان می فرمایند، اظهار کرد:‌بر همین اساس، هیئتی در تراز و حد بالایی شامل اساتیدی که دست کم 10 سال سابقه کار اقتصادی دارند، تحت عنوان «اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی» گردهم آمده و در حال حاضر با برگزاری نشست های تخصصی و کارگاه های آموزشی به گفتمان سازی می پردازند.
رئیس مركز مطالعات، برنامه ريزي و بودجه حوزه علمیه خراسان افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده در این هیئت اندیشه ورز، از بهمن ماه 96 کلاس آموزشی برای آشنایی اساتید سطوح عالی با مباحث جدید اقتصادی به صورت تک نفره و ویژه برگزار خواهد شد.
وی هیئت اندیشه ورز «اسلام ادیان و ارتباطات بین فرهنگی» را یکی دیگر از فعالیت های مهم خواند و اظهار کرد: طلابی که به یکی از دو زبان انگلیسی یا آلمانی آشنایی دارند، در این دوره ها شرکت می کنند که در واقع علاوه بر مقدمه ای برای تاسیس رشته در سطوح سه و چهار از سوی حوزه علمیه خراسان، این افراد نیز نسبت به تبلیغ در عرصه بین الملل بیش از پیش آشنا می شوند.


 


كد خبر: 20933  |  تاریخ درج خبر: 96/10/20  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا