امروز: چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

ضرورت همکاری‌ها برای حضور نخبه‌های دانش‌آموزی به حوزه


مدیر حوزه علمیه خراسان بیان کرد: همکاری متقابل حوزه با آموزش و پرورش را نباید به عنوان یک کار اداری و سازمانی قلمداد کرد، بلکه این مهم از رسالت های حوزه علمیه در عرصه تربیت و هدایت دینی میلیونها دانش آموز است.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله سیدمصباح عاملی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید مجتبی ملکی، مشاور وزیر آموزش و پرورش و دبیر ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش در مرکز مدیریت، ضمن تشکر از فعالیتهای انجام شده در ستاد همکاری ها با بیان اینکه جریان سالم فکری حاکم بر مدیریت آموزش و پرورش ستودنی است، مطرح کرد: همکاری متقابل حوزه با آموزش و پرورش را نباید به عنوان یک کار اداری و سازمانی قلمداد کرد، بلکه این مهم از رسالت های حوزه علمیه در عرصه تربیت و هدایت دینی میلیونها دانش آموز است.

مدیر حوزه علمیه خراسان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه آنچه آموزش و پرورش برای دانش آموزان به عنوان متون تربیتی و آموزشی و دیگر عرصه ها برنامه ریزی می کند، زمینه ورود به حوزه محسوب می شود لذا همکاری با آموزش و پرورش برای حوزه های علمیه از اهمیت بالایی برخوردار است.
آیت الله عاملی با اشاره به مدارس پیش حوزوی غیرانتفاعی در خراسان رضوی زیرنظر حوزه علمیه خراسان در پایان گفت: کمیته همکاری ها برای حضور نخبه های دانش آموزی به حوزه های علمیه، باید زمینه را فراهم کنند.
روحانیت، یاری‌گر آموزش و پرورش در تحقق سند تحول بنیادین
حجت الاسلام و المسلمین سید مجتبی ملکی، مشاور وزیر آموزش و پرورش و دبیر ستاد همکاری ها در این دیدار، همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش را با تکیه به سند تحول بنیادین و تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تحول در نظام تعلیم و تربیت برشمرد و گفت: تحول در عرصه پرورشی نیازمند همت همه دستگاه های مرتبط با فرهنگ و تربیت به ویژه همکاری مضاعف حوزه و روحانیت برای کمک به آموزش و پرورش است.
 وی با تاکید بر تعامل هرچه بیشتر حوزه و آموزش و پرورش ادامه داد: اگرچه در برگزاری و حضور موفق در المپیاد های آموزشی و علمی مقام های خوبی را کسب نموده ایم، اما در فعالیت های پرورشی توفیقات کمی داشته‌ایم، لذا حوزه علمیه باید به کمک آموزش و پرورش آمده و زمینه این توفیقات را بیش ازگذشته فراهم آورد.
مشاور وزیر آموزش و پرورش و دبیر ستاد همکاری ها با بیان اینکه امروز آموزش و پرورش آماده همکاری با حوزه علمیه  است، در پایان ابرازکرد: انتظار میرود حوزه های علمیه فرصت را غنیمت شمرده  و به دستگاه تعلیم و تربیت با نوآوری های به وجود آمده در بدنه روحانیت، یاری‌گر آموزش و پرورش در تحقق سند تحول بنیادین باشد.
گفتنی است، حجت الاسلام و المسلمین ملکی در این دیدار گزارش یک دهه فعالیت های ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش را ارائه کرد.

كد خبر: 20903  |  تاریخ درج خبر: 96/10/15  |  کد خبرنگار: 201017
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا