امروز: چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

حضور حوزه علمیه در همه نمایشگاه ها ضروری است


حوزه علمیه در همه نمایشگاه ها و محل مراجعه مردم باید حضور داشته باشد و در متناسب با آن مشاوره ارائه شود.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی اکبر نوایی، ناشران اسلام نقش بزرگی در انتشار ایده های دینی در جوامع بشری دارند، گفت: امروز بشریت دچار بحران های اخلاق، معنویت، فکر و خلاء بی خدایی اند که ناشران و مولفان در جلوگیری از آن نقش کلیدی دارند.
وی افزود: ناشر باید بداند که چه چیزی نشر می دهد و محققان و نخبگان و دردمندان و مولفان می بایست بدانند که چه چیزی را بنویسند.
معاون فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان یادآور شد: نظر به اینکه امروز جاهلیت، جاهلیتی مدرن است، حوزه های علمیه نقش کلیدی دارند و به همین علت باید حضوری دغدغه مند، بنیادی، هدفمند و همه جانبه داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه نقش مطلوب حوزه علمیه در نمایشگاه کتاب ناشران جهان اسلام در مشهد، حضور مشاوره ای این حوزه را مناسب و همراه با استقبال مراجعان دانست و اظهار کرد: مشاوره در زمینه اقتصاد و معیشت خانواده، تربیت دینی، مواجهه با بحران های زندگی، جمعیت، ازدواج، طهارت اجتماعی از جمله مواردی است که مورد توجه مراجعه کنندگان قرار گرفته است.
حجت الاسلام و المسلمین نوایی افزود: حوزه علمیه باید در همه نمایشگاه ها مانند فضای مجازی، زیست، صنعت و... نیز حضور داشته باشد و در متناسب با آن مشاوره ارائه شود.
وی اضافه کرد: مرابط بودن و مرزبانی از تفکر دین در همه عرصه ها امکان پذیر است و می توان حضوری برنامه ریزی شده و فعال داشت.


كد خبر: 19316  |  تاریخ درج خبر: 96/09/16  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا