امروز: سه‌شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

برگزاری مراسم هفته وحدت در مدرسه علمیه مهدیه تربت جام


مراسمی به مناسبت هفته وحدت با حضور اساتيد، طلاب و ائمه جماعات شيعه و اهل تسنن با سخنراني نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در مدرسه علمیه مهدیه تربت جام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، در این مراسم آيت الله يعقوبي، امام جمعه بجنورد هدف طلبگي را با توجه به آيه شريفه «وَمَا كَانَ الْمُؤْمِنُونَ لِيَنْفِرُوا كَافَّةً فَلَوْلا نَفَرَ مِنْ كُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طَائِفَةٌ لِيَتَفَقَّهُوا فِي الدِّينِ» در دو محور کسب، تولد و تولید علم عنوان بندی کرد.
وی علم، تقوا و جهاد را از نظر قرآن بهترين صفات بر شمرد وخاطر نشان كرد: وحدت بايد در افكار وعقيدها و امری باطني باشد نه اینکه این امر بر مبناي ظاهرسازي انجام شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی محورهاي وحدت را هدف، دشمن مشترك، قوم و تبار مشترك و عقيده و آرمان دانست و یادآور شد: قرآن، نماز، حج و مخصوصا حب اهل بيت(ع) می بایست محورهاي وحدت ميان شيعه واهل سنت باشد.
وی با بیان اینکه هر جامعه اي كه در آن لعن و تخاصم باشد بهشتي نخواهد بود، ابراز کرد: شرط اول وحدت شيعه و سني به عنوان برادران دینی این است که دنبال جذب رحمت الهي باشند.
در این مراسم، امام جمعه تربت جام  با اشاره به کثرت جمعیت این شهرستان، گفت: ارتباط بسيار صميمي بين شيعه و سني در منطقه وجود دارد و حتي در روستاهاي اين شهرستان افرادي هستند كه 40 سال است درايام محرم طعام مي دهند .
همچنین، عبدالجواد ترابی فتح آبادی، مدير مدرسه با اشاره به فعالیت های تبلیغی طلاب، ازروند برنامه هاي برگزارشده در هفته وحدت گزارشي ارائه کرد.

 


كد خبر: 19313  |  تاریخ درج خبر: 96/09/16  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا