امروز: دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

برگزاری نشست اخلاقی در مدرسه علمیه امام خمینی(ره) کوهسرخ


نشست اخلاقی طلاب مدرسه علمیه امام خمینی(ره) کوهسرخ به مناسبت هفته وحدت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام زرگران در جمع طلاب مدرسه علمیه امام خمینی(ره) کوهسرخ با اشاره به آيه 164 سوره آل عمران، ابراز کرد: حفظ اسلام مهمترين وظيفه ما مسلمانان است و طلاب در این زمینه کار مهمی بر عهده دارند.
وی با بیان اینکه وظیفه طلاب این است که اسلام را خوب بشناسيم و آن را با تحقيق معرفي كنيم، گفت: باید از یک سو اسلام ناب را تبیین کرد و نگذاشت که دشمن خرافات را وارد آن کند و از طرفی بد عمل کردن نسبت به دستورات آن آفت ایجاد می کند.
این خطیب و کارشناس مذهبی به توضيح حديث کونوا زینا و لا تکونوا شینا پرداخت و اظهار کرد: باید با مردم نيكو سخن گفت و از زیاده روی و زشت گویی پرهیز کرد.
وی در ادامه منشا اختلاف در جامعه را نبودن خدا در امور زندگی دانست و یادآور شد: از آنجا که همه 124 هزار پيغمبر خدا محور هستند با هم اختلاف ندارند و بنا به روایت، وقتي نفس انسان كنترل شد ديگر تفرقه ايجاد نمي شود.
حجت الاسلام زرگران افزود: طبق آيه 104 سوره آل عمران وظيفه ما این است که مردم را به خير دعوت كنيم که بنا به حديث امام صادق(ع) می بایست با عملکرد صحيح و قشنگ مردم را به اسلام دعوت كنيم.


كد خبر: 19312  |  تاریخ درج خبر: 96/09/16  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا