امروز: چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

جایگاه حوزه علمیه خراسان در نمایشگاه کتاب برای مراجعین به خوبی تبیین شده است


کارشناس غرفه مشاوره ازدواج و خانواده خواهران با تمجید از دغدغه مسئولان و متولیان حوزه نسبت به راه اندازی غرفه های مشاوره ای گفت: با برپایی این غرفه ها جایگاه حوزه علمیه خراسان به خوبی تبیین شده است.

خانم نادرنیا، کارشناس غرفه مشاوره ازدواج و خانواده خواهران، در حاشیه نوزدهمین نمایشگاه کتاب ناشران جهان اسلام، در گفتگو با روابط عمومی حوزه علمیه خراسان با بیان این که حوزه های علمیه و دانشگاه ها ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند که حضور حوزه علمیه در فضای نمایشگاهی و تعامل با قشر دانشجو گواه خوبی بر این مدعاست و می تواند صمیمت این دو قشر را نشان دهد، گفت: حوزویان جدای از دیگر جامعه نیستند بلکه آنان خدمتگزار همه مردم و مجموعه ای از اقشارند.
وی با بیان این که همین انس و الفت میان روحانیون و مردم مثمر ثمر بوده و تاثیرگذاری فراوانی دارد، تصریح کرد: تا کنون استقبال خوبی از مجموع غرفه های حوزه علمیه خراسان صورت گرفته و مردم با مشاهده این فعالیت گسترده و پرشور جذب غرفه ها شده و با بسیاری از فعالیت های حوزه در عرصه های مختلف دینی، قرآنی، رسانه و فضای مجازی انس پیدا می کنند.
کارشناس غرفه مشاوره ازدواج و خانواده خواهران با بیان این که مردم در فضای نمایشگاهی می بینند رسالت حوزه های علمیه منحصر به یک عرصه خاص نیست بلکه در زمینه های مختلف ورود پیدا کرده اند که این می تواند بازخوردهای شایسته ای داشته باشد، بیان کرد: اینگونه مردم مطلع می شوند که روحانیت حضور مثمر ثمری داشته و حرف نخست را در تعامل با مردم می زنند.
خانم نادرنیا با بیان این که حوزه باید در همه مراکز و موسسات حضور فعال و پررنگی داشته باشد و این حضور شایسته تنها منحصر به نمایشگاه کتاب نباشد، ابراز کرد: هر یک از حوزویان باید تعامل خود را با نهادها و سازمان ها تقویت کنند و کسی که متعهد و دین مدار باشد در جامعه پیرامونی نیز اثرگذاری فراوانی دارد و سبب می شود مردم از مسائل دینی غفلت نکنند.
وی با بیان این که روحانیون حتی در عرصه مسائل سیاسی، نظامی و اقتصادی باید نقش فعال و اثرگذاری داشته باشند، خاطر نشان کرد: امروز پذیرش مردم نسبت به مشاوره های دینی و مذهبی تا دیگر مشاوره های محض فراتر رفته و این نشان می دهد که عمده جامعه به سویی رفتند که می خواهند همه چیز در زندگی با عقایدشان ملموس بوده و مطابقت داشته باشد.
کارشناس غرفه مشاوره ازدواج و خانواده خواهران با بیان این که در مراکز مختلف همواره تلاش وهمت بر کاهش آمار طلاق با روش آگاهی سازی دینی آنان بوده و مردم نیز رغبت به این داشته و علاقه دارند به این سمت کشیده شوند، افزود: باید به عطش مردم نسبت به دریافت معارف دینی و قرآنی اهتمام ویژه ای داشت و از این ظرفیت آنطور که باید و شاید استفاده کرد.
خانم نادرنیا با اشاره به تزئین شایسته غرفه های حوزه علمیه خراسان، از دغدغه مسئولان و متولیان حوزه نسبت به راه اندازی غرفه های مشاوره ای تمجید و بیان کرد: با برپایی این غرفه ها جایگاه حوزه علمیه خراسان به خوبی تبیین شده است که امیدواریم خدمات ارائه شده به مراجعین در فضای نمایشگاه تا کنون مثمر ثمر و منشا اثر بوده باشد.
شایان ذکر است؛ امسال معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان توانست با برپایی 16 غرفه به ارائه خدمات مشاوره ای در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب ناشران جهان اسلام در محل نمایشگاه بین المللی مشهد از 9 تا 15 آذرماه بپردازد.
 


كد خبر: 19305  |  تاریخ درج خبر: 96/09/15  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا