امروز: چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

باید از هر فرصتی برای ارتقاء آگاهی های مردم استفاده کرد


غرفه های مرکز مشاوره معاونت فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب ناشران جهان اسلام در موضوعات خانواده، ازدواج، تربیت فرزند و سبک زندگی به مراجعین ارائه خدمت می کنند.

نوزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب ناشران جهان اسلام در حالی به روزهای پایانی خود نزدیک می شود که مشاورین مرکز مشاوره حوزه علمیه خراسان هم چنان در دو نوبت صبح و عصر پذیرای مراجعین از اقشار مختلف مردم هستند.
حجت الاسلام اسماعیل نژاد در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی حوزه علمیه خراسان در این رابطه عنوان کرد: مرکز مشاوره معاونت فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان از ابتدای شکل گیری خود همواره تلاش داشته است در نمایشگاه های مختلف حضوری فعال داشته باشد و این سنت با لطف خدا و مسئولین حوزه علمیه خراسان در این نمایشگاه نیز ادامه پیدا کرد.
وی با اشاره به حضور موثر و با برنامه مشاورین مرکز مشاوره معاونت فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب ناشران جهان اسلام، گفت: با توجه به آسیب های اجتماعی و فرهنگی که خانواده های ما با آن ها دست به گریبان هستند باید از هر فرصتی برای اطلاع رسانی و ارتقاء آگاهی های مردم استفاده کرد.
مسئول مرکز مشاوره معاونت فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان ادامه داد: خانواده و ازدواج، آگاهی های قبل از ازدواج، مهارت های زندگی در دوران عقد، همسرداری، مهارت های ارتباط موثر، آگاهی های دوران استقلال، تربیت دینی فرزند، کنترل استرس، شیوه های صحیح ارتباط با فرزند، تکنیک های کنترل خشم و شیوه های ارتباط با نوجوان، برخی از مهم ترین موضوعات مورد توجه مراجعین بوده اند.
حجت الاسلام اسماعیل نژاد افزود: مشاورین ما در سه غرفه فعالیت دارند که یکی از این غرفه ها ویژه خواهران تدارک دیده شده است و مشاورین متخصص مرکز مشاوره حوزه علمیه خراسان علاوه بر پاسخ به مراجعات، آمادگی برگزاری کلاس های مشاوره ای جمعی را نیز دارا می باشند.
وی با بیان این که طلاب، اولیاء، مربیان، اساتید و همسران ایشان و مسئولین مدارس علمیه می توانند مخاطب برنامه های مشاوره ای این مرکز باشند، تأکید کرد: مرکز مشاوره معاونت فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان با بهره گیری از اساتید متخصص آمادگی کامل دارد که در موضوعات مختلف مشاوره ای به صورت مشاوره فردی یا جمعی در همه مدارس علمیه استان های خراسان نشست ها و کارگاه های آموزشی برگزار نماید.
حجت الاسلام اسماعیل نژاد در پایان عنوان کرد: مسئولین مدارس علمیه برای بهره گیری از دانش اساتید این مرکز و برگزاری کارگاه های مشاوره ای می توانند از طریق کارتابل اداری اقدام نمایند.
 


كد خبر: 19282  |  تاریخ درج خبر: 96/09/14  |  کد خبرنگار: 201020
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا