امروز: چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

پژوهشگران و مولفان حوزه علمیه خراسان تجلیل می شوند


در مراسم تجلیل از ممتازین آموزشی و پژوهشی حوزه علمیه خراسان، از طلاب برادر و خواهر پژوهشگر و محقق این حوزه تقدیر خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد اسفندیاری در گفتگو با روابط عمومی حوزه علمیه خراسان با اشاره به برگزاری مراسم تجلیل از ممتازین آموزشی و پژوهشی اين حوزه ، ابراز کرد: تقدیر و تجلیل از طلاب ممتاز در عرصه های مختلف، فرهنگی است که می تواند در ايجاد انگیزه وشورو نشاط علمي آنان و سایر طلاب موثر باشد.

 

وی با بیان اینکه حوزه علمیه خراسان در دو سال گذشته اقدام های تحولی  شايسته و تاثيرگذاري  داشته و نسبت به فعالیت های پژوهشی طلاب برنامه ریزی کرده است، خاطر نشان کرد: طبق رهنمودها و تدبير  مدیر  حوزه علميه خراسان  آيت الله سيد مصباح عاملي  فعالیت های حوزویان در مسیر آموزش پژوهش محور قرار گرفته  و در اين راستا  طرح ها و کارگاه های دانش افزایی و توانمند ساري  آنان در حال اجراست.

 

معاون پژوهش حوزه علمیه خراسان در ادامه به حضور طلاب این حوزه در يازدهمين و دوازدهمين فراخوان آثار پژوهشی اشاره و خاطر نشان کرد: از میان دو هزار و 181 اثر رسيده به  فراخوان یازدهم، علاوه بر 276 اثر طلاب سطح چهار، هزار و 38 اثر مربوط به طلاب سطح یک، 284 اثر از سوی طلاب سطح دو و 186 اثر توسط طلاب سطح سه مدارس برادران ارائه شده است.


وی به 397 اثر طلاب خواهر برای این دوره از فراخوان اشاره کرد که از این میان تعداد 96 اثر متعلق به طلاب سطح یک، 219  اثر مربوط به طلاب سطح دو و در کنار 21 اثر متعلق به طلاب سطح 4  ؛ 61 اثر از سوی خواهران سطح سه در قالب کتاب، مقاله، تحقیق پایانی، پایان نامه و... ارائه شده است.


حجت الاسلام و المسلمین اسفندیاری با این توضیح که در فراخوان يازدهم از مجموع  آثار رسيده برادران وخواهران، به  تعداد 150 اثر در قالب كتاب  هزار و 751 اثر در قالب مقاله ، 181 اثر در قالب تحقيق پاياني 61 اثر در قالب پايان نامه و 36 اثر در ساير قالب ها اشاره كرد.

 

معاون پژوهش حوزه علميه خراسان با بيان اينكه  در فراخوان دوازدهم  از مجموع هزار و 922 اثر شامل هزار و 411 اثر از سوی برادران و 511 اثر توسط خواهران ارائه شده است، گفت: تعداد 330 اثر در بخش رقابتی شرکت کردند که از این تعداد 198 اثر در قالب کتاب، 32 اثر در قالب پایان نامه، 88 اثر در قالب  مقاله و 12 اثر در ساير قالب ها ارائه داده اند .


وی ابراز کرد: از مجموع آثار رسيده به  فراخوان يازدهم تعداد 71 نفر به عنوان نفرات برتر  و 164 نفر به عنوان شايسته تحسين ( برادران وخواهران ) و از مجموع آثار رسيده به فراخوان دوازدهم تعداد 46 نفر به عنوان پژوهشگر برتر و تعداد 125 نفر به عنوان شايسته تحسين مدارس برادران و تعداد 70 نفر به عنوان شايسته تحسين مدارس خواهران تقدير  به عمل خواهد آمد .

 

 

شايان ذكر است همايش تجليل از ممتازين آموزشي و پژوهشي در روز پنچشنبه 9 آذر ساعت 8 صبح با حضور حضرات آيات، اساتيد، فضلاء و طلاب محترم با سخنراني آيت الله محمدي گلپايگاني رياست  دفتر مقام معظم رهبري و آيت الله علم الهدي امام جمعه مشهد و عضو شوراي عالي حوزه علميه خراسان در محل مدرسه علميه عالي نواب برگزار خواهد شد.  

 

 


كد خبر: 19131  |  تاریخ درج خبر: 96/09/09  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا