امروز: چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

اعزام 50 مبلغ مدرسه علمیه سیادت به پیاده روی اربعین


مدرسه علمیه سیادت مشهد در اربعین امسال 50 مبلّغ برگزیده و آموزش دیده خود را به همراه دو استاد این مدرسه به عتبات عالیات عراق اعزام کرده است.

حوزه علمیه خراسان در آستانه اربعین حسینی با عنایت ویژه مدیر  این حوزه، آیت الله سید مصباح عاملی 200 مبلّغ را به پیاده روی میلیونی اربعین اعزام کرد تا آنان ضمن پیگیری رسالت تبلیغی خود در این ایام نورانی، پیام آور حق در سرزمین ایثار و دلدادگی باشند؛ بدین منظور برخی مدارس علمیه استان خراسان نیز به تبعیت از این حرکت تحولی مثال زدنی، تعدادی از طلاب مشتاق تبلیغ را به این پیاده روی اعزام کردند تا تداعی گر حدیث خون و پیروزی باشند.
حجت الاسلام ندایی در ارتباط با اعزام مبلّغ از مدرسه علمیه سیادت مشهد به همایش اربعین حسینی ابراز کرد: تعدادی از طلاب غیرمعمم در این سفر تبلیغی جهادی جهت فراگیری روش های تبلیغ و ارتباط گیری با مخاطب با مبلّغان همراه بودند.
وی افزود: جلسات متعدد توجیهی طی چهار هفته قبل از اعزام مبلّغان در مدرسه علمیه سیادت برگزار شد و مبلّغان و کمک مبلّغان با آمادگی کامل جهت فعالیت های تبلیغی راهی عتبات عالیات شدند.
مسئول فرهنگی مدرسه علمیه سیادت اضافه کرد: موضوعات و مسائل مبتلابه سفر اربعین، مکالمه عربی، احادیث مربوط به فضیلت و آداب زیارت، مسائل اخلاقی، احکام و بصیرت افزایی و روشنگری در مورد پرهیز از اختلاف افکنی در جلسات توجیهی و آموزشی پیش از اعزام مطرح شده بود.
حجت الاسلام ندایی گفت: نجف، کربلا، کاظمین و سامرا و مسیر نجف تا کربلا، هم چنین شهرهای ایران از جمله شلمچه، مکان هایی بودند که طلاب و مبلّغان مدرسه علمیه سیادت در اربعین امسال در آن فعالیت تبلیغی داشتند.
وی تبلیغ چهره به چهره، تشکیل حلقه های معرفت، بیان فضائل ائمه (علیهم السلام)، مسائل اخلاقی و پاسخ به شبهات اعتقادی و سیاسی و سوالات احکام را مهم ترین فعالیت های این مبلغان برشمرد و عنوان کرد: تبلیغ در اربعین سال جاری سومین تجربه مبلّغان مدرسه سیادت در این مراسم عظیم بود.
 مسئول فرهنگی مدرسه علمیه سیادت در پایان در مورد سایر فعالیت های تبلیغی جهادی مبلّغان این مدرسه علمیه ابراز کرد: تبلیغ ویژه در ایام غدیر، اعزام هر ساله مبلّغ در دهه آخر صفر به مسیرهای پیاده روی زائران رضوی و فعالیت های تبلیغی در 30 روستای اطراف شهرستان خواف از جمله فعالیت های تبلیغی جهادی مبلّغان مدرسه علمیه سیادت در سال های اخیر بوده است.
 


كد خبر: 18970  |  تاریخ درج خبر: 96/08/22  |  کد خبرنگار: 201020
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا