امروز: چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

اعزام 30 طلبه مدرسه علمیه امام صادق(ع) چناران به پیاده روی اربعین


امسال برای چندمین سال متمادی مدرسه علمیه امام صادق(ع) چناران تعداد 30 نفر از اساتید و طلاب خود را به پیاده روی باشکوه و میلیونی اربعین حسینی در راستای بهره مندی از فیض معنوی آن و همچنین تبلیغ دین اعزام کرد.

حوزه علمیه خراسان در آستانه اربعین حسینی با عنایت ویژه مدیر عالی این حوزه، آیت الله سید مصباح عاملی 200 مبلغ را به پیاده روی میلیونی اربعین اعزام کرد تا آنان ضمن پیگیری رسالت تبلیغی خود در این ایام نورانی، پیام آور حق در سرزمین ایثار و دلدادگی باشند؛ در این راستا برخی مدارس علمیه استان خراسان به تبعیت از این حرکت تحولی مثال زدنی، تعدادی از طلاب مشتاق مبلغ را به این پیاده روی اعزام کردند تا برای امت های اسلامی تداعی گر حدیث خون و پیروزی باشند.
در این راستا امسال برای چندمین سال متمادی مدرسه علمیه امام صادق(ع) چناران تعداد 30 نفر از اساتید و طلاب خود را به پیاده روی باشکوه و میلیونی اربعین حسینی در راستای بهره مندی از فیض معنوی آن و همچنین تبلیغ دین اعزام کرد.
حجت الاسلام حسین محمدی ذاکر، مدیر مدرسه علمیه امام صادق(ع) چناران با بیان این که بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب ایام اربعین همان حال و هوای زائران پیاده را تداعی می کند که قلب همه آنجاست، گفت: امسال اعزام طلاب این مدرسه به صورت زیارتی و تبلیغی نسبت به سال های گذشته پرشور تر و با تب و تاب بیش تری برگزار شد.
مدیر مدرسه علمیه امام صادق(ع) چناران با بیان این که در حاشیه این حرکت عظیمی که شکل گرفته طلاب باید از ظرفیت فوق العاده تبلیغی آن بهره ببرند و رسالت و ماموریت تبلیغی خویش را به صورت پرشور دنبال کنند، خاطر نشان کرد: امسال طلاب ملبس این مدرسه علاوه بر زیارت، نقش تبلیغی نیز داشتند و به سوالات شرعی زائران پاسخگویی می کردند.
وی با بیان این که بر اساس آنچه رصد شد، دریافتیم که مردم واقعا نیازمند حضور طلاب در طی مسیر پیاده روی هستند، بیان کرد: به واقع در این سیل عظیم جمعیت، عطشی وصف ناشدنی و بی نظیر وجود دارد که طلاب باید از این فرصت بهره برده و ضمن تبیین فلسفه قیام عاشورا، به ترویج معارف دینی پرداخته و آن را به خوبی برای امت متدین ایران اسلامی تبیین کنند.
حجت الاسلام محمدی ذاکر با بیان این که در این سیل جمعیت قطعا باید حضور طلاب پرشور باشد، از اقدام حوزه علمیه خراسان در اعزام 200 مبلغ به پیاده روی اربعین تمجید کرد و پیشنهاد داد تا این حرکت سال های آتی پرشور تر برگزار شود.
 


كد خبر: 18959  |  تاریخ درج خبر: 96/08/22  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا