امروز: چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

اعزام 50 نفر از اساتید و طلاب مدرسه علمیه موسی بن جعفر(ع) به پیاده روی اربعین


امسال برای چندمین سال متمادی مدرسه علمیه موسی بن جعفر(ع) مشهد تعداد 50 نفر از اساتید و طلاب خود را به پیاده روی باشکوه و میلیونی اربعین حسینی در راستای بهره مندی از فیض معنوی آن و همچنین تبلیغ دین اعزام کرد.

حوزه علمیه خراسان در آستانه اربعین حسینی با عنایت ویژه مدیر عالی این حوزه، آیت الله سید مصباح عاملی 200 مبلغ را به پیاده روی میلیونی اربعین اعزام کرد تا آنان ضمن پیگیری رسالت تبلیغی خود در این ایام نورانی، پیام آور حق در سرزمین ایثار و دلدادگی باشند؛ در این راستا برخی مدارس علمیه استان خراسان به تبعیت از این حرکت تحولی مثال زدنی، تعدادی از طلاب مشتاق مبلغ را به این پیاده روی اعزام کردند تا برای امت های اسلامی تداعی گر حدیث خون و پیروزی باشند.
در این راستا امسال برای چندمین سال متمادی مدرسه علمیه موسی بن جعفر(ع) مشهد تعداد 50 نفر از اساتید و طلاب خود را به پیاده روی باشکوه و میلیونی اربعین حسینی در راستای بهره مندی از فیض معنوی آن و همچنین تبلیغ دین اعزام کرد.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی مهر، مدیر مدرسه علمیه موسی بن جعفر(ع) با بیان این که طلاب این مدرسه با عشق و علاقه درونی و شور و حال وصف ناشدنی به این پیاده روی میلیونی و راهپیمایی عظیم مردمی اعزام شدند، گفت: این سفر زیارتی، تبلیغی برای طلاب تاثیر گذار بوده و در تحول معنوی آنان نقش چشمگیر و بسزایی دارد.
مدیر مدرسه علمیه موسی بن جعفر(ع) با بیان این که این حرکت نشان می دهد طلاب می توانند با تبلیغ و ترویج معارف دینی و شعائر مذهبی حتی در سطح جهان نیز منشا اثر باشند، خاطر نشان کرد: راهپیمایی اربعین به خوبی نشان می دهد چگونه عشق سید الشهدا(ع) در دل ها بیداد کرده که اینگونه از ادیان و مذاهب مختلف قدم در جاده های عشق و دلدادگی می گذارند.
وی ادامه داد: حضور 20 میلیون نفر در راهپیمایی اربعین، انسان هایی را در سطح جهانی و ملی رشد داده و آنان را بر محور فرهنگ اهل بیت(ع) مشتاق می کند که افزایش میلیونی زائران و پرشور تر برگزار شدن هر ساله آن گواه خوبی بر این مدعاست.
 


كد خبر: 18958  |  تاریخ درج خبر: 96/08/22  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا