امروز: چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

اعزام 22 طلبه مدرسه علمیه جعفریه قائن به پیاده روی اربعین


امسال برای چندمین سال متمادی مدرسه علمیه جعفریه قائن 22 نفر از طلاب سطح یک و دو خود را به پیاده روی باشکوه و میلیونی اربعین حسینی در راستای بهره مندی از فیض معنوی آن و همچنین تبلیغ دین اعزام کرد.

حوزه علمیه خراسان در آستانه اربعین حسینی با عنایت ویژه مدیر عالی این حوزه، آیت الله سید مصباح عاملی 200 مبلغ را به پیاده روی میلیونی اربعین اعزام کرد تا آنان ضمن پیگیری رسالت تبلیغی خود در این ایام نورانی، پیام آور حق در سرزمین ایثار و دلدادگی باشند؛ در این راستا برخی مدارس علمیه استان خراسان به تبعیت از این حرکت تحولی مثال زدنی، تعدادی از طلاب مشتاق مبلغ را به این پیاده روی اعزام کردند تا برای امت های اسلامی تداعی گر حدیث خون و پیروزی باشند.
در این راستا امسال برای چندمین سال متمادی مدرسه علمیه جعفریه قائن 22 نفر از طلاب سطح یک و دو خود را به پیاده روی باشکوه و میلیونی اربعین حسینی در راستای بهره مندی از فیض معنوی آن و همچنین تبلیغ دین اعزام کرد.
حجت الاسلام نعمت الله محمد زاده، مسئول آموزش مدرسه علمیه جعفریه قائن با بیان این که دشمنان تلاش زیادی دارند تا خرافه هایی را از کانال ها و زمینه های مختلف وارد دین کرده و آن را از خطوط اصلی خود منحرف کنند، گفت: تنها طلاب هستند که می توانند با بصیرت افزایی و آگاهی بخشی خود از راه تبلیغ و ترویج دین برابر این هجمه دشمنان نظام و انقلاب بایستند.
مسئول آموزش مدرسه علمیه جعفریه قائن با بیان این که برای دریافت معارف ناب محمدی در مردم عطش وجود دارد که اگر به درستی پاسخ داده نشود زمینه انحراف و تخطی از دین را ایجاد می کند، ابراز کرد: در صحنه ای که افکار و فرهنگ های مختلف و مذاهب گوناگون قدم می گذارند باید معارف امام حسین(ع) برای همگان ترویج و تبیین شده و با خرافه گویی مبارزه شود.
وی با بیان این که گسترش اندیشه امام حسین(ع) به همت همین نیروهای تبلیغی صورت می گیرد، بیان کرد: انقلاب اسلامی ما برگرفته از انقلاب حسینی است و بدین سبب باید با تبلیغات سوء دشمنان مبارزه کرد.
حجت الاسلام محمد زاده با بیان این که امروز دشمن همه تلاش خود را به کار گرفته تا بسیاری از مسائل را سیاسی جلوه داده و یا از راه اصلی خود در مسیر حسینی دچار تخطی کند، به ضرورت حضور طلاب در این پیاده روی تاکید کرد.
 


كد خبر: 18955  |  تاریخ درج خبر: 96/08/22  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا