امروز: چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
در طرح پیاده روی حرم تا حرم صورت گرفت؛

خدمت رسانی بالغ بر 50 نفر از طلاب مدرسه علمیه حاج شیخ کاشمر به زائران جامانده از اربعین


بالغ بر 50 نفر از طلاب مدرسه علمیه حاج شیخ کاشمر در طرح پیاده روی «حرم تا حرم» اربعین، با برپایی موکبی به 12 هزار نفر از زائرانی که از امامزاده سید حمزه به سوی امامزاده سید مرتضی در حال پیاده روی بودند، خدمت رسانی کردند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، در اربعین حسینی همزمان با سراسر کشور عاشقان و دلدادگان اباعبدالله الحسین(ع) که شرائط حضور در پیاده روی باشکوه میلیونی اربعین برای آنان فراهم نشده بود، از شهرستانهای کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و فیض آباد مه ولات و روستاهای تابعه مسیر آستانه امامزاده سید حمزه تا امامزاده سید مرتضی (ع) را پیاده‌روی کردند.
همه آمده بودند پیر و جوان و از همه سنین ثبات قدم خود را در این همایش عظیم حسینی نشان دادند؛ طفل شیرخوار در آغوش مادر، کودکی بر دوشِ پدر و معلولی که با کمک ویلچر مسیر را طی می‌کرد همراه با فعالیت موکب‌هایی که با اشتیاق از زائران پذیرایی می‌کردند، صحنه‌های زیبایی است که مردم به عشق امام حسین (ع) در این راهپیمایی به نمایش گذاشتند.
این طرح در شهرستان کاشمر، دومین شهر زیارتی استان خراسان و چهارمین شهر زیارتی کشور برگزار شد که در مسیر پیاده روی، 50 نفر از طلاب مدرسه علمیه حاج شیخ کاشمر با برپایی موکب به زائران سید الشهدا(ع) خدمت رسانی می کردند.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی، مدیر مدرسه علمیه حاج شیخ کاشمر با بیان این که این موکب به همت بالغ بر 50 تن از طلاب این مدرسه به صورت خودجوش و با همت و همدلی طلاب برپا شد، خاطر نشان کرد: در این موکب به قریب 12 هزار نفر از زائرانی که در مسیر امامزاده سید حمزه تا امامزاده سید مرتضی(ع) پیاده روی می کردند خدمت رسانی شد.
وی افزود: در راهپیمایی باشکوهی که اقشار مختلف مردم حضور دارند، باید حضور طلاب نیز پرشور باشد چراکه این فضا فضای تبلیغی است؛ اینجا شور و شعور حسینی در هم آمیخته و طلاب باید از این ظرفیت تبلیغی حداکثر استفاده را داشته باشند.
مدیر مدرسه علمیه حاج شیخ کاشمر با بیان این که در این مسیر پیاده روی همه دل ها آماده دریافت معارف دین بوده و ظرفیت تبلیغی شایسته و بی نظیری برای طلاب فراهم شده، گفت: طلاب و روحانیون می توانند تا با تبیین اهداف قیام و نهضت سید الشهدا(ع) برای مردم ماموریت و رسالت تبلیغی خود را به درستی آنگونه که شایسته است، ایفا کنند.
 


كد خبر: 18921  |  تاریخ درج خبر: 96/08/20  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا