برگزاری نشست اساتید ادبیات عرب با موضوع نقد کتاب «الکافی فی المفردات»نشست اساتید ادبیات عرب با موضوع نقد کتاب «الکافی فی المفردات» به همت اداره اموراساتید معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان و مدرسه ادبیات عرب در مدرسه علمیه عالی نواب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، نشست اساتید ادبیات عرب با موضوع نقد کتاب «الکافی فی المفردات» به همت اداره اموراساتيد معاونت آموزش حوزه علميه خراسان و مدرسه ادبيات عرب در مدرسه علمیه عالی نواب برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمين  حمید ایزدی، مدیر مدرسه علمیه امام صادق(ع) با بیان این که با عنایت به تاکید و توجه ویژه و خاص آیت الله سيد مصباح عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان در راستای  بازيابي جايگاه رفيع ادبيات عرب در حوزه علميه كهن خراسان و تاكيد معظم له بر  تقویت بنیه علمی اساتید ادبیات عرب  گفت: بدین منظور تا کنون برنامه ریزی هایی در راستای دانش افزایی اساتید شاغل در ادبیات عرب و نو مدرسين صورت گرفته است.

مدير اداره سطح 2 و 3 معاونت آموزش حوزه علميه خراسان  با اشاره به برگزاری جلسات و نشست هایی در بحث بلاغت، صرف و نحو برای اساتید ادبیات عرب و نو مدرسين حوزه علمیه خراسان در اين رشته  در طول تابستان، ابراز کرد: پس از برگزاری این نشست ها، بنا را بر آن قرار دادیم تا کار را از صرف جلسات دانش افزایی  ارتقا داده و به سمت وسوي ساير موضوعات  من جمله نقد کتب درسي  در حال تدریس ادبیات عرب را آغاز کردیم.
وی با بیان این که در نخستین نشست از نشست های نقد کتاب، اساتید ادبیات عرب به نقد کتاب «الکافی فی المفردات» تالیف حجت الاسلام والمسلمین قاسمی در مدرسه علمیه عالی نواب پرداختند، ابراز کرد: از این نشست استقبال شایسته ای صورت گرفت و بنا بر آن است تا کتبی که در حال تدریس  ادبیات عرب  بر اساس نگاه تحولی حوزه مورد نقد و ارزیابی قرار گیرند.
حجت الاسلام والمسلمین ایزدی در ادامه با بیان این که در نشست های آینده از مسئولین مرکز مدیریت، کمیسیون آموزش دعوت می شود تا نقطه نظرات خود را برای کتب مورد نقد ارائه دهند، خاطر نشان کرد: تلاش ها مبتنی بر آن است تا اساتید ادبیات عرب و مسئولین مربوطه بر کتب نظر داده و با نقد خود، مولف را در راستای ارتقای سطح علمی کتاب یاری کنند.
 


كد خبر: 18882  |  تاریخ درج خبر: 96/08/15  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
بالا