امروز: سه‌شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

اصحاب غدیر ظلم به مسلمانان میانمار را برنمی تابند


مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: وقتی دق کردن از شنیدن جسارت به یک زن یهودی جای سرزنش ندارد، سکوت در برابر ظلم به مسلمانان مظلوم میانمار جایز نیست.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت ‌الاسلام حجت سالاری مکی در اجتماع کاروان شادی غدیر در بجنورد با انتقاد از سکوت برخی از دولت های اسلامی در برابر کشتار مسلمانان مظلوم میانمار، گفت: سکوت در برابر ظلم ها و جنایت های صورت گرفته در میانمار هیچ توجیهی ندارد و اصحاب غدیر و پیروان ائمه معصومین (علیهم السلام) این ظلم ها را برنمی تابند.
وی با اشاره به روایت «فَلَوْ أَنَّ امْرَأً مُسْلِماً مَاتَ مِنْ بَعْدِ هَذَا أَسَفاً مَا کَانَ بِهِ مَلُوماً بَلْ کَانَ عِنْدِی بِهِ جَدِیراً» از امیرالمومنین (علیه السلام) عنوان کرد: وقتی دق کردن از شنیدن جسارت به یک زن یهودی جای سرزنش ندارد، سکوت در برابر ظلم به مسلمانان مظلوم میانمار جایز نیست.
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی افزود: دشمنان ما از رنج دنیای اسلام و مسلمانان هیچگاه رنجیده خاطر نخواهند شد و در راه تحقق اهداف شوم خود دست به هر جنایتی خواهند زد.
حجت ‌الاسلام سالاری مکی تصریح کرد: تنها دلی که سراسر کینه، بخل و خباثت باشد در برابر ظلم های رفته بر مسلمانان مظلوم میانمار بی تفاوت است و عدم واکنش برخی از به ظاهر مسلمانان نشان می دهد که دست آن ها در دست دشمنان اسلام است.
دبیر شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی با اشاره به اهمیت درک نیاز امت به وحدت اسلامی از سوی سران کشورهای اسلامی، اظهار کرد: ای کاش عالم اسلام این درد عظیم را درک کند و مسلمانان دریابند که تیزی شمشیر حكام سعودی در رقص شمشیر با شیاطین عالم، رگ غیرتشان را قطعه ‌قطعه كرده است که خبر کودک سوزی و تجاوز به دختران مسلمان میانمار، وجدان آن ها را به درد نمی ‌آورد
وی گفت: ما اصحاب غدیر و سربازان عاشورا هستیم که آمده ‌ایم تا با وارث غدیر بیعت کرده و اعلام کنیم که شهید حججی ها تنها موجی از این اقیانوس هستند که صلابتشان از کوه ‌های غیرت علوی و معرفتشان از چشمه غدیر جوشش گرفته است.
حجت ‌الاسلام سالاری مکی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت برگزاری مراسمات مذهبی در مناسبت هایی چون عید غدیر، ابراز کرد: از تمام مسئولان هیئات مذهبی، خیران، واقفان و عموم مردم که هر سال نسبت به گذشته در بزرگداشت غدیر فعال تر ظاهر می‌شوند، قدردانی می ‌کنیم.
 


كد خبر: 18233  |  تاریخ درج خبر: 96/06/21  |  کد خبرنگار: 201020
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا