امروز: سه‌شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

غدیر درس شناخت نقشه های شوم منافقان است


مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: بر اساس آموزه ‌های غدیر ما باید مردم را نسبت به منافقان و نقشه ‌های شوم آن ها آگاه و برای ایستادگی در برابر این نقشه ها به سلاح بصیرت مجهز کنیم.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام حجت سالاری مکی در مراسمی که به مناسبت عید غدیر در شهرستان بجنورد برگزار شد با اشاره به وقایع و فراز و نشیب های دنیای اسلام پیش از واقعه غدیر، ابراز کرد: بعد از جنگ ها، سوء قصدها و تلاش های دیگر کفار برای سد مسیر پیشرفت اسلام، معرفی امیرالمؤمنین (علیه السلام) به عنوان وصی، ولی و امام امت امید آن ها به زوال اسلام را ناامید کرد.
وی افزود: با وجود وضع قوانین و مقررات کامل و جامع در دین اسلام، اگر امام عادل مجری این قوانین نباشد، دین کامل نمی ‌شود.
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی با اشاره به آیه «» () عنوان کرد: بر اساس آموزه ‌های غدیر ما باید مردم را نسبت به منافقان و نقشه ‌های شوم آن ها آگاه و برای ایستادگی در برابر این نقشه ها به سلاح بصیرت مجهز کنیم.
حجت الاسلام سالاری مکی قرآن و ولایت را بزرگ ‌ترین نعمت های خداوند معرفی و اظهار کرد: رضایت خداوند وقتی حاصل می ‌شود که قانون جامع و رهبری عادل به هم گره بخورد.
وی تصریح کرد: اسناد و منابع مذاهب و فرقه های مختلف اسلام به واقعه غدیر و انتصاب امیرالمومنین (علیه السلام) به جانشینی پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) و تکمیل دین و اتمام نعمت در این روز گواهی می دهند.
دبیر شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: عید غدیر روز یأس کافران، اکمال دین و اتمام نعمت بوده و روزی است که اسلام به‌ عنوان یک دین کامل مورد پسند و رضایت خداوند قرار گرفت.
حجت الاسلام سالاری مکی با اشاره به روایتی از امام رضا (علیه السلام) در مورد عید غدیر، ابراز کرد: در این روز فرشتگان در قصری جمع می ‌شوند و تا شب جشن می ‌گیرند و در پایان خداوند به آن ها می‌ گوید به جایگاهتان برگردید که به برکت پیامبر و امیرالمؤمنین (علیهم السلام) تا سال آینده از خطا و گناه در امانید.
ویدر پایان گفت: یکی از موضوعات دارای اهمیت در مورد غدیر که در خطبه پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) نیز نمود دارد، هشدار به امت اسلام برای فراموش نکردن و گرامیداشت آن است.
 


كد خبر: 18232  |  تاریخ درج خبر: 96/06/20  |  کد خبرنگار: 201020
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا