امروز: سه‌شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

ولایت و امامت بزرگ‌ترین نعمت خداوند است


دبیر شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی با بیان این که در قرآن کریم، «رهبری» و «ولایت» به عنوان بزرگ‌ترین نعمت های الهی معرفی شده، گفت: رضایت خداوند وقتی حاصل می‌شود که قانون عدالت با رهبری عادل گره بخورد.

به گزارش روابط عمومي حوزه علميه خراسان شمالی، حجت‌الاسلام والمسلمین حجت سالاری مکی، مدیر استانی حوزه علمیه خراسان شمالی، در جشن عید غدیر با اشاره به آیه «الیوم اکملت لکم دینکم و اتممت علیکم نعمتی»، گفت: تشیع و تسنن هر دو بر این باورند که این آیه پس از انتصاب امیر مومنان (ع) به امامت نازل شد.
وی در ادامه با بیان این که عید غدیر روز یأس کافران، اکمال دین و اتمام نعمت است، تصریح کرد: در حقیقت عید غدیر روزی است که اسلام به‌عنوان دین و یک مذهب کامل مورد پسند و رضایت خداوند قرار گرفت.
دبیر شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی ادامه داد: پس از ناکامی تلاش و ممارست دشمنان از جمله سوء قصد برای استحاله شخصیت امیر مومنان(ع)، امید کفار به زوال و نابودی اسلام با معرفی امیر مومنان(ع) از سوی رسول خدا(ص) به امامت به ناامیدی تبدیل شد چراکه با وجود وضع قوانین اسلام، اگر امام عادل مجری این دین نباشد دین کامل نمی‌شود.
حجت‌الاسلام سالاری مکی با بیان این که در قرآن کریم، «رهبری» و «ولایت» به عنوان بزرگ‌ترین نعمت های الهی معرفی شده است، گفت: رضایت خداوند وقتی حاصل می‌شود که قانون جامع عدالت با رهبری عادل به هم گره بخورد.
وی با بیان اینکه امام رضا (ع) در قالب روایاتی آداب غدیر را تبیین کرده اند، خاطر نشان کرد: بر اساس توصیف ایشان در این روز فرشتگان در قصری جمع می‌شوند، تا شب جشن و شادی می‌گیرند و در پایان خداوند متعال به آنان می‌گوید به جایگاهتان برگردید که به برکت پیامبر و امیر مومنان(ع) تا سال آینده از خطا و گناه در امانید.
مدیر استانی حوزه علمیه خراسان شمالی در ادامه با اشاره به ضرورت دقت در خطبه غدیر و هشدارهای رسول خدا(ص) به امت اسلام مبنی بر تبیین جایگاه امامت و ولایت، اظهار کرد: مبادا غدیر را فراموش کنید و بر اساس آموزه‌ها و مکتب غدیر باید نسبت به منافقان و نقشه‌های شوم آنان به مردم هشدار داد تا بتوانند در مقابل توطئه آنان ایستادگی کنند.
 


كد خبر: 18231  |  تاریخ درج خبر: 96/06/20  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا