امروز: سه‌شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

حوزویان تحصیل و تهذیب را در اولویت فعالیت های خود قرار دهند


مدیر مدرسه علمیه امام صادق(ع) با بیان این که شهرستان کاشمر از دیرباز مهد علم و اخلاق بوده و به عنوان نجف ثانی مطرح شده، گفت: طلاب و اساتید حوزه باید تحصیل و تهذیب را به عنوان مهمترین هدف زندگی خویش بدانند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام والمسلمین علی احدی، مدیر مدرسه علمیه امام صادق(ع) کاشمر، در جمع طلاب و اساتید مدارس علمیه کاشمر با بیان این که این مدرسه در پیشینه تاریخی خود به عنوان مدرسه علمیه دانش و عتیق شناخته می شده است، گفت: حضور مشاهیر برجسته ای در تاریخ این شهرستان گواه خوبی بر این مدعاست.
وی با بیان این که شهرستان کاشمر از دیرباز مهد علم و اخلاق بوده و به عنوان نجف ثانی مطرح شده، تصریح کرد: طلاب و اساتید حوزه باید تحصیل و تهذیب را به عنوان مهمترین هدف زندگی خویش دانسته و بستر حوزه های علمیه اگر مهد علم و عمل باشد، در اینصورت راه تحصیل و تبلیغ علوم دینی در جوامع اسلامی هموار خواهد شد.
مدیر مدرسه علمیه امام صادق(ع) کاشمر ادامه داد: در حقیقت اگر اولویت نخست یک طلبه علوم دینی مباحثی جز درس باشد در اینصورت نمی تواند تا با فراغ بال و آرامش خاطر به تحصیل در حوزه بپردازد.
حجت الاسلام والمسلمین احدی در ادامه با بیان این که اولویت اصلی و نخست مدرسه علمیه امام صادق(ع) بحث درسی طلاب است، اظهار کرد: برنامه های امسال این مدرسه بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری حول سه محور تحصیل، تهذیب و ورزش بوده و امسال را با همت همه شما حوزویان متفاوت تر از سال های گذشته دنبال می کنیم.
وی در ادامه از طلاب مدرسه خواست تا از هیچ کوششی در راه تحصیل و تهذیب فروگذار نکرده و با توکل به خداوند متعال و استعانت به ساحت مقدس حضرت حجت(عج) سال جدید را با جنب و جوش بیش تری از گذشته آغاز کنند.
 


كد خبر: 18229  |  تاریخ درج خبر: 96/06/20  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا