امروز: سه‌شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

برگزاری جشن غدیر در مدرسه علمیه اسلام شناسی


جشن بزرگ غدیر خم با حضور طلاب جدید الورود سال تحصیلی و خانواده آنان در مدرسه علمیه اسلام شناسی حضرت زهرا (س) برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، خانم مقدسی، مدیر مدرسه علمیه اسلام شناسی حضرت زهرا (س) در جشن بزرگ غدیر خم این مدرسه، یکی از نعمت های بسیار بزرگ در زندگی را نعمت ولایت اهل البیت و عشق به حضرت علی(ع) و اولاد ایشان برشمرد و گفت: امروز شیعه در تمام دنیا به خاطر اینکه راهی مشخص دارد، ممتاز است.

وی با بیان اینکه نعمت ولایت از بهترین نعمت ها و عنایتی که خداوند متعال نصیب و روزی ما کرده است، افزود: ما منتظر موعودی هستیم که با آمدنش دنیا را متحول و عدالت را در سرتاسر عالم پیاده خواهدکرد.
مقدسی در ادامه با ذکر روایتی  از پیامیر اکرم (ص) «علی پرچم هدایت است و باید به تمام انسانهای جهان معرفی شود، هرکسی به مقام ولایت خدا رسیده است امامش علی(ع) است. هرکس اطاعت علی کند، اطاعت خدا را کرده است. » گفت: نامه عمل مومن و سرلوحه اعمال ما، محبت علی(ع) و اولادش است و مومن در قیامت و صحنه محشر با مارک محبت علی ابن ابی طالب وارد می شود.
مدیر مدرسه علمیه اسلام شناسی حضرت زهرا (س) با بیان اینکه همه عالم با پرچم علی و اولادش به مقصد خواهند رسید و مابقی پرچم ها گمراهی و ضلالت است، اظهار داشت: گرفتاری بشر و دشمنی با مسلمان میانمار، شیعیان یمن ،و...  به علت دوری از این پرچم هدایت است. 
نامگذاری پسران به نام مبارک علی
در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین حبيب  عباسی به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت : سخن در مورد غدیر با توجه به عمقی که دارد، بسیار دشوار است.
اين متخصص فرق و اديان  افزود: علمای اهل سنت همچون ابن عقده کتابی می نویسد که فقط اسناد غدیر را در آن بررسی می کند در حالی که خودش عالم اهل سنت است .
حجت الاسلام و المسلمین عباسی با بیان اینکه خطبه و حدیث غدیر متواطر لفظی است، زیرا بیش از صد نفر در هر رتبه حدیث، این روایت را نقل کرده اند، به کارهایی که باید در مورد غدیر انجام بدهیم اشاره و ابراز کرد: انتقال غدیر به فرزندانمان و  انتقال آن از حاضرین به غایبین، بزرگداشت غدیر خم، نذرهای غدیر، نامگذاری پسران به نام مبارک علی و تبلیغ غدیر، از جمله کارهایی که ما می توانیم انجام دهیم.  
كارشناس شبكه ولايت  در پایان گفت: امام هادی(ع) در زیارت غدیریه به 150 فضیلت علی(ع) اشاره می کنند و ما باید با ذکر فضایل امامت راه را برای همگان روشن کنیم.
گفتنی است، این مراسم با مولودی خوانی و مدیحه سرایی مداح اهل البیت و اقامه نماز جماعت ظهر و پذیرایی به کار خود همراه بود.

 


كد خبر: 18220  |  تاریخ درج خبر: 96/06/20  |  کد خبرنگار: 201017
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا