امروز: سه‌شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

غدیر، روز ابلاغ مقام امامت و ولایت است


عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با بیان این که امکان دارد فردی اینطور بگوید که عبارت « مَنْ كُنْتُ مَوْلاهُ، فَهذا عَلِىٌّ مَوْلاهُ» انحصار به روز غدیر دارد، گفت: این روز تاریخی، بیانگر ابلاغ امامت و ولایت امیر مومنان، حضرت علی(ع) است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله سید حسن مرتضوی ، عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان در مراسمی به مناسبت عید سعید غدیر در جمع شاگردان خود به کثرت روایات و عناوین مختلف پیرامون امیر مومنان(ع) اشاره و اظهار کرد: در روایات عناوین کثیری در رابطه با امیرمومنین علی(ع) و شیعه ها دیده می شود.
وی با اشاره به روایتی از رسول خدا(ص) بیان کرد: ایشان می فرمایند که یا علی(ع) دشمن تو به بهشت وارد نشده و مغرض تو نیز روی بهشت را نمی بیند؛ برعکس آن نیز در روایتی آمده که محب شما به جهنم وارد نمی شود یعنی محب علی(ع) هرگز به درون آتش وارد نشده و مبغض علی(ع) نیز داخل بهشت برین نمی شود.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با بیان این که امکان دارد فردی اینطور بگوید که عبارت «مَنْ كُنْتُ مَوْلاهُ، فَهذا عَلِىٌّ مَوْلاهُ» به دلیل روز غدیر بود و انحصار به همان زمان دارد، خاطر نشان کرد: به واقع روز غدیر عالم اثبات است و این روز تاریخی، بیانگر ابلاغ و تبلیغ این واقعیت یعنی امامت و ولایت امیر مومنان، حضرت علی(ع) است.
آیت الله مرتضوی  با بیان این که جماعتی به اعتراض خدمت نبی مکرم اسلام(ص) رسیدند و همه ناراحت و محزون از این بودند که عده ای بیان می کنند سبقت علی(ع) در اسلام اثری ندارد، گفت: رسول خدا(ص) به آنان گفت در زمان همه انبیا این منافقین بودند اما هیچیک از ائمه در برابر آنان کوتاه نیامده و در مقابل ظلم و ستمشان ساکت ننشستند.
وی با بیان این که پس از اعتراض این جماعت به رسول خدا(ص)، ایشان جریانی از حضرت آدم را برایشان نقل کرد، یادآور شد: حضرت آدم روزی چشمش به عرش الهی افتاد، اسمائی را همچون اسم رسول الله(ص)، علی(ع)، فاطمه(س)، حسن و حسین(ع) مکتوب در آن دید؛ سپس گفت مگر خلقی بهتر از ما هم داری این اسما چیست؟ خدا فرمود: ای آدم آگر اینها نبودند نه آسمانی خلق می شد و نه زمینی و این نشان می دهد که همه عالم به طفیل علی مرتضی است.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با بیان این که در هر حال امید است ان شاء الله از برکت روز غدیر همه ما امام شناس و علی شناس باشیم، خاطر نشان کرد: باید بدانید که هرگز محب علی(ع) داخل آتش نمی شود.
 


كد خبر: 18214  |  تاریخ درج خبر: 96/06/19  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا