امروز: سه‌شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

ارائه گزارش معاون واحد خواهران ستاد نماز جمعه شهرستان تربت حیدریه در حضور رئیس ستاد های نماز جمعه کشور


معاون واحد خواهران ستاد نماز جمعه شهرستان تربت حیدریه در حضور رئیس ستاد های نماز جمعه کشور به ارائه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته در معاونت خواهران ستاد نماز جمعه شهرستان پرداخت.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، خانم دلیر تربتی،  معاون واحد خواهران ستاد نماز جمعه شهرستا ن در حسینیه مقام معظم رهبری این شهرستان به ارائه گزارشی از اهم فعالیت های اخیر در معاونت خواهران ستاد نماز جمعه شهرستان  در حضور حجت الاسلام والمسلمین محمود سیاح، رئیس ستادهای نماز جمعه کشور پرداخت. 

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا عصمتی، امام جمعه این شهرستان با بیان این که بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری نماز جمعه قرارگاه معنویت و ایمان است، گفت: مردم تربت حیدریه در صفحات زرین تاریخ همواره ولایتمدار بوده اند و این ولایتمداری نشانه مبرهنی از عشق و محبت مردم به اهل بیت(ع) است.
در ادامه خانم دلیر تربتی،  شناسایی نیروهای مستعد به عنوان اعضاء فرهنگی، تبلیغی و پشتیبانی ستاد، برآورد تجهیزات مورد نیاز مساجد، ارائه پیشنهادات جهت فضاسازی داخل شبستان خواهران و ارائه مشاوره های مذهبی بر اساس نیاز جامعه در مسائل خانوادگی به همراه تبیین احکام شریعت خواهران را از جمله اقدامات صورت گرفته در ستاد نماز جمعه طی شش ماه اخیر عنوان کرد.
وی در ادامه با اشاره به تکمیل پرونده های اعضای ستاد در طی این مدت، ارائه مشاوره های مذهبی بر اساس نیاز جامعه در مسائل خانوادگی و تربیت فرزند به خواهران نمازگزار، حضور طلاب در مسجد جامع پیش از شروع خطبه ها به منظور پاسخگویی به سوالات شرعی بانوان و برپایی نمایشگاه کتب مذهبی با همکاری موسسات قرآنی را از دیگر برنامه های ستاد دانست.

معاون واحد خواهران ستاد نماز جمعه شهرستان در ادامه با اشاره به برخی از برنامه های مناسبتی طلاب حوزه علمیه در واحد خواهران به مناسبت نیمه شعبان و ایام اعتکاف تصریح کرد: برپایی ایستگاه کار با کودک، چاپ بروشور با موضوعات احیای نیمه شعبان و انتظار پویا به همراه اهدای شاخه گل نرگس به دختران محجبه نمازگزار از دیگر اقدامات  در این ایام بود.
خانم دلیر تربتی در ادامه برگزاری جلسات سخنرانی، فعالیت فرهنگی در ایام نیمه شعبان با محوریت انتظار ظهور، مولودی خوانی، تهیه و نصب بنر های اخلاقی، تربیتی و تهذیبی از سخن علما و بزرگان در شبستان خواهران و برگزاری حلقه های معرفتی در مسجد جامع شهرستان را از دیگر برنامه های مناسبتی  برشمرد.
رئیس ستاد های نماز جمعه کشور در این دیدار ضمن تقدیر از فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته در این شهرستان بیان کرد: باید برای ارتقای سطح نماز جمعه هم به لحاظ کمی و هم کیفی تلاش کرد چراکه اگر رهبر معظم انقلاب نماز جمعه را قرارگاه می دانند، بنابراین همه باید احساس وظیفه کرده و بدانیم که قرارگاه، کار قرارگاهی می طلبد.
حجت الاسلام والمسلمین سیاح با بیان این که ستاد نماز جمعه باید به صورت مستمر و مداوم با کارگروه های زیرمجموعه جلسات هم اندیشی و تبادل نظر برگزار کند و نظارت دقیقی بر حسن انجام مسئولیت اعضا داشته باشد، اظهار کرد: باید در این شهرستان با تقسیم کار شایسته میان اعضای ستاد نماز جمعه، هر یک نسبت به انجام رسالت خود اهتمام جدی داشته باشند.
 


كد خبر: 18210  |  تاریخ درج خبر: 96/06/16  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا