امروز: سه‌شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

یادداشت: کمال دین در جمال ولایت


امروز، روز محکم شدن نهال توحید است و همه پیامبران به تماشا آمده اند؛ تا ادامه دهنده راه رسالت را ببینند؛ همان ادامه دهنده ای که با اقتدا به محبوب ترین حبیب خداوند، تکبیر عشق را خواند و قنوت گرفت و سجده شکر به جا آورد.

از هفت آسمان تا زمین و از زمین تا ملکوت، خوشه های سرور از شاخسارهای نور، آویزان شده است؛ حریر پیچیده اند گرداگرد همه روزهایی که سر از دل آینده بیرون خواهند آورد؛ حریری از نور؛ نوری که از ازل تا ابد، روشن کننده راه گم شدگان کهکشان ها خواهد بود. فرشتگان، بال های پر از عطر خود را گشوده اند؛ تا جان ها غرق در شمیم جشن شوند. نبض همه هستی، در حماسه غدیر خم می زند؛ حماسه ای که تا ازل، از باران بی وقفه نور و رحمت، خواهد سرود.
امروز، روز سعادت است؛ در سایه نشینی نام علی(ع) و اولاد علی(ع). امروز، روز به کمال رسیدن جمال زمین است. امروز، روز تبلور عشق در آیینه هاست. امروز، روز شکوفایی دیباچه امامت است. امروز، روز اتمام و اکمال نعمت و روز آغاز بهاری دیگر است. امروز، روز واقعه ای سرنوشت ساز است؛ واقعه ای که تا فراسوی زمان، رستگاری را برای پیروانش خواهد نوشت.
امروز، روز محکم شدن نهال توحید است و همه پیامبران به تماشا آمده اند تا ادامه دهنده راه رسالت را ببینند؛ همان ادامه دهنده ای که در ابتدا، با جان و دل، ندای منادی حق را لبیک گفت؛ همان ادامه دهنده ای که برای اولین بار، با اقتدا به محبوب ترین حبیب خداوند، تکبیر عشق را خواند و قنوت گرفت و سجده شکر به جا آورد.
همان ادامه دهنده ای که فصاحت و بلاغت سخنانش، اندیشه را بر قامت ذهن، خواهد دوخت. همان ادامه دهنده ای که «گشاینده در خیبر است و مشکل گشای تمام گرفتاری ها». همان ادامه دهنده ای که در دل شب، تیرگی فقر را خواهد زدود و سفره های بی رنگ محرومان را با سخاوت دستانش، رنگین خواهد کرد.
جهان، چشمان نیمه بسته خود را باز کرده است و صحرا در تب و تاب چشم انتظاری می سوزد. عطش، شوقی از جوشش، در دل برکه غدیر خم انداخته است. باید فراتر از گوش ها فریاد زد تا همه گیتی، بشنوند سخنان حق و حجت تاریخ را! حاشا که با نشنیدن، بتوان مقابل حقیقت ایستاد! حاشا که بتوان نور را محصور کرد؛ نوری که راه خود را خواهد یافت.
اینک از عرش تا فرش، همه منتظرند؛ تا شاهد پیوند امامت و نبوت شوند. چشم های پرسش گر آمده اند؛ تا تصویری از ولایت را ببینند؛ دل ها پر از همهمه اند؛ اما زبان ها، ساکت و زمین و آسمان به گوش ایستاده اند.
آبشاری از واژه های سراسر نور و ولایت، جاری می شود و پیام آور عشق و حکمت، ادب و معرفت، می گوید: «آن که من سرپرست اویم، پس، این علی، سرپرست اوست! خدایا! دوست بدار آن را که سرپرستی او را بپذیرد و دشمن بدار هر آن که او را دشمن دارد و یاری کن یار او را و تنها گذار آن را که او را تنها بگذارد.»
آری، او مولای ماست. او طلایه دار یازده واسطه رحمت و مغفرت و هدایت است. او آیینه تمام نمای امامت و ولایت است. او امیرالمؤمنین، علی(ع) است که از شهود شانه هایش، تا انتهای زمان، افق ها را فروزان کرد.


حوزه علمیه خراسان فرا رسیدن عید سعید غدیرخم، روز اکمال دین، سرچشمه ولایت و امامت و تداوم رسالت پیامبرعظیم الشان حضرت محمدابن عبدالله(ص) را بر همه مسلمانان جهان خصوصاً شیعیان و رهروان امیرمؤمنان حضرت علی ابن ابیطالب (ع) و سلاله طاهرینش ائمه معصومین(ع) تبریک و تهنیت عرض کرده و امیدوار است تا امت اسلامی در صراط مستقیم ولایت و در رکاب سید و سالار غدیریان، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای تا برآمدن خورشید انتظار ظهور ثابت قدم واستوار باشند.


روابط عمومی حوزه علمیه خراسان
 


كد خبر: 18209  |  تاریخ درج خبر: 96/06/16  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا