امروز: سه‌شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

روحانیت از مسائل مردم غافل نیست


نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تاکید بر این که روحانیت از مسائل مردم غافل نیست، گفت: یک مبلغ باید خود را از جنس و تبار مردم بداند و نباید از مسائل آنان غافل باشد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله سید احمد علم الهدی، در اولین همایش فصلی روحانیون مستقر که یا حضور بیش از۷۰۰ نفر در حسینه امام خمینی(ره) مشهد برگزار شد، با اشاره به آیاتی از سوره یاسین، بیان کرد: عده‌ای به عنوان مبلغ آمدند و گفتند برای انجام رسالت خود و صرفا رساندن پیام خدا به شما آمده‌ایم و کاری به مشکلات تان نداریم، این در حالی است که یک مبلغ نباید از مسائل مردم غافل باشد.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: یک مبلغ باید خود را از جنس و تبار مردم بداند و نباید از موضع خود برتربینی مردم را هدایت کند و نگاه بالا به پایین نسبت به آنها داشته باشد.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان تصریح کرد: هرچند برخی از مردم مدعای ما را نمی‌پذیرند، اما نباید برخورد سبکی با آنها داشت، زیرا این امر، مسئله تبلیغ را خدشه‌دار می کند.
امام جمعه مشهد با تأکید اهمیت توجه به تبلیغ موثر خاطرنشان کرد: یک مبلغ برای جذب مردم در وهله اول باید از منطق و استدلال استفاده کند زیرا در غیر این صورت نمی توان مردم را جذب و درنهایت هدایت کرد و همچینن با منصب و «برند» نمی توان سراغ مردم رفت چرا که تبلیغ این چنینی محکوم به شکست است.
وی تصریح کرد: تبلیغی که با زبان نرم و به دور از هرگونه کبر و غرور انجام می شود، هنرمندانه و مفید است ولی از سویی برخورد سبک نیز در این امر نتایج مؤثر و مثبتی به دنبال ندارد.
آیت الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: برخی با موضع قدرت و نخبگانی با نگاه خود برتربینی با مردم صحبت می کنند، در چنین حالتی حتی با وجود اخلاص هدایتی انجام نمی‌شود و تبلیغ مؤثر نیست.
گفتنی است، اولین همایش فصلی روحانیون مستقر با برگزاری پنج کارگاه با اساتید مجرب و برجسته تا پایان امروز ادامه دارد.


كد خبر: 18204  |  تاریخ درج خبر: 96/06/16  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا