امروز: سه‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

طرح مبانی اندیشه اسلامی (ولایت) برگزار می‌شود


معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان از برگزاری طرح مبانی اندیشه اسلامی (ولایت) ویژه طلاب حوزه‌های علمیه کشور در تابستان خبر داد.

 حجت‌الاسلام   محمد فردوسی پور در گفتگو با روابط عمومی حوزه علمیه خراسان با اعلام این خبر گفت: دومین دوره تابستانی طرح مبانی اندیشه اسلامی (ولایت) ویژه طلاب حوزه‌های علمیه سراسر کشور در شهر مقدس مشهد برگزار می‌شود.

معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «واقعا این کار (طرح مبانی اندیشه اسلامی) جزء کارهای بنیانی است،... به نظر من این طرح باید فراگیر شود.» خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی به عنوان یک نهضت مستمر در جهت رسیدن به اهداف نهایی شامل تحقق انقلاب اسلامی، استقرار و استحکام نظام اسلامی، تشکیل دولت اسلامی، ایجاد جامعه اسلامی و در نهایت رسیدن به امت اسلامی معنا یافته است.
حجت‌الاسلام  فردوسی پور با بیان اینکه اساس هندسه نرم افزار تمدنی، انسانیت و سعادت انسانی، باورها و اندیشه های مبتنی بر مبانی صحیح و مستحکم انقلاب اسلامی است، ابراز کرد: در این راستا ضرورت آشنایی و تعمیق مبانی اندیشه اسلامی برای طلاب حوزه های علمیه از آن جهت مضاعف است  که این قشر فرهیخته در پاسخگویی متناسب نسبت به پرسشهای متنوع و شبهات گوناگونی که از سوی جوانان به ویژه دانشجویان و اساتید دانشگاه مطرح می شود رسالتی بی بدیل دارند.
معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان مهمترین شرط مواجهه مطلوب با پرسشهای اقشار مختلف جامعه را برخورداری از نظام فکری متناسب با اندیشه های ناب اسلامی و آشنایی با پایه های معرفتی تفکر غربی برشمرد و بیان کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر ضرورت انقلابی ماندن حوزه‌های علمیه، ضرورت تعمیق باورها و ارزشهای اسلامی در قشر طلاب و نقش حوزه های علمیه در تحقق تمدن نوین اسلامی، طرح ولایت می تواند نقش مهمی را ایفا کرده و گام موثری در راستای اهداف بزرگ انقلاب اسلامی باشد.  
وی خاطرنشان کرد: ارائه نظام صحیح تفکر دینی و دست یابی به معرفت دینی، آشناسازی، تعمیق و تحکیم مبانی اندیشه اسلامی، نقد اندیشه های باطل، انحرافی و معارض با مبانی اندیشه اسلامی، تربیت نیروهای هم طراز انقلاب اسلامی، تاثیرگذاری فرهنگی و عقیدتی در مراکز علمی و فرهنگی و گسترش اعتقاد نظری و التزام عملی به ولایت فقیه بر اساس مبانی اندیشه اسلامی از مهمترین اهداف برگزاری طرح مبانی اندیشه اسلامی (ولایت) در مشهد است.
حجت‌الاسلام فردوسی پور در ادامه با بیان اینکه ثبت نام اوليه این طرح از طريق مدارس انجام مي‌شود، گفت: طلاب ورودی سیکل از پایه 5 به بالا، طلاب ورودی دیپلم از پایه 3 به بالا و طلاب فارغ التحصیل دانشگاه از تمام پایه‌ها می‌توانند در این طرح ثبت‌نام و شرکت کنند.
معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان ظرفیت دوره برای برادران را 200 و برای خواهران 150 نفر برشمرد و  افزود: شروع طرح براي برادران از 4 تیرماه لغایت 1 مردادماه و براي خواهران از 23 تيرماه لغايت 31 مردادماه است.
حجت‌الاسلام فردوسی پور با اشاره به اینکه برنامه كلاس‌ها در صبح و عصر به همراه مباحثه می‌باشد، گفت: حضور در طرح به صورت شبانه روزي در یکی از اردوگاههای اطراف مشهد خواهد بود.
معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان در پایان به سرفصل‌های آموزشی این دوره اشاره کرد و یادآورشد: معرفت شناسی، خداشناسی، انسان شناسی، فلسفه اخلاق، فلسفه حقوق و فلسفه سیاست از سرفصل‌های اصلی این دوره است.
گفتنی است، دومین دوره تابستانی طرح مبانی اندیشه اسلامی (ولایت) ویژه طلاب حوزه‌های علمیه کشور در تابستان سال جاری به همت معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان در شهر مقدس مشهد برگزار می شود.

كد خبر: 17239  |  تاریخ درج خبر: 96/03/24  |  کد خبرنگار: 201017
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا