امروز: سه‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

توانایی علمی از مهمترین مولفه های رشد است


توانایی علمی، نظام سازی هایی در عرصه آموزش، پژوهش، تبلیغ و اخلاقی برای فعالیت های مختلف و سپس مدیریت و در نهایت متون متناسب آموزشی از مولفه های نرافزاری ارتقای مدارس علمیه است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان در نشست مسئولان مدرسه اسلام شناسي با مدير حوزه كه در اتاق جلسات مركز برگزار شد ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت علی(ع) و آرزوی قبولی طاعات و درک فیوضات این ماه مبارک، با استقبال از ارتقا سطح فعالیت ها و توسعه کمی و ایجاد ظرفیت و ارتقا کیفی و بالا بردن توانایی های علمی مدارس، ابراز کرد: مهمتر از این امور، مولفه های نرافزاری است که در راس آن توانایی علمی، نظام سازی هایی در عرصه آموزش، پژوهش، تبلیغ و اخلاقی برای فعالیت های مختلف و سپس مدیریت و در نهایت متون متناسب آموزشی می باشد و در واقع مجموعه ای از مولفه های نرم افزاری برای این امر تاثیر گذار است.
آیت الله عاملی از در دست اقدام بودن تدوین نظام جامع آموزشی تا سطح چهار برای خواهران در حوزه علمیه خراسان خبر داد و اظهار کرد: در این برنامه بسیاری از دروس در متن نظام آموزشی طلاب قرار می گیرد.
وی با اشاره به توجه برای کمک به ایجاد ظرفیت های آموزشي ، پژوهشي ، فرهنگي ، تبليغي وغيره متناسب با مدارس علمیه، بر مطالعه دقیق در این زمینه و نیز بررسی های لازم تاکید کرد.
آیت الله عاملی چند ویژگی مهم و برجسته برای مدرسه علمیه اسلام شناسی حضرت زهرا(س) را برشمرد که نخستین آن فعال، خوب و معروف بودن این مدرسه می باشد.
وی با بیان اینکه این مدرسه فعالیت های بنیادین، موثر و کاربردی در عرصه های مختلف انجام داده و علاوه بر این نیز نتیجه بخش هم بوده، گفت: از دیگر ویژگی های ارزنده و مهم این مدرسه، وجود نیروهای متدین و مومن دست اندرکار در این مجموعه است.
مدیر حوزه علمیه خراسان علاوه بر رویکرد مردمی، چهارمین ویژگی را نگاه جامع ای دانست که این مدرسه نسبت به فعالیت های حوزوی دارد و در بخش های مختلف فعالیت های خوبی انجام داده است.
وی افزود: در راستای پاسخگویی به نیازهای جامعه و  نظام جمهوری اسلامی که مورد تاکید مقام معظم رهبری می باشد، فعالیت های خوبی در این مدرسه انجام گرفته است.

 


كد خبر: 17237  |  تاریخ درج خبر: 96/03/23  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا