امروز: سه‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

مراقب وسوسه شيطان باشيم


مدیر فرهنگی تربیتی حوزه علمیه خراسان گفت: خالص کردن نیت نیاز به تمرین دارد اما به این بهانه که شاید نیت خالص نباشد نیز نباید کار خوب را ترک کرد زيرا بسیاری از این وسوسه ها کار شیطان است.

به گزارش روابط عمومي مديريت استاني حوزه علميه خراسان جنوبي، حجت الاسلام ریحاني، مدیر فرهنگی تربیتی حوزه علمیه خراسان با حضور در برنامه صبحگاه مدرسه علمیه رضویه بیرجند در جمع طلاب این مدرسه به ایراد سخن پرداخت و گفت:

طلاب می بایست در عمل به احکام دینی نسبت به ساير اقشار مردم پیشتاز باشند و علاوه بر مواظبت کامل بر انجام واجبات، بسیاری از مستحبات را هم انجام دهند.

وی تصریح کرد: شش سال اول طلبگی نقش اساسی در سرنوشت طلاب دارد و پایه های اصلی طلبگی در این شش سال شکل می گیرد.
حجت الاسلام ريحاني با توصيه نسبت به اين امر که باید بسیار مراقب گوش و زبان بود تا آنجا که حتی در روایات از زبان با عنوان حیوان وحشی محبوس در زندان دهان، تعبیرشده است، اظهار كرد: طبق روايت، فاصله بین حق و باطل چهار انگشت است و بنابراين، باید مراقب بود که انسان هر چیزی را به زبان نیاورد چرا که بسیاری از نقل قول های روزمره ما از مصادیق بارز تهمت و افترا به دیگران یا غیبت برادران مؤمن است.
مدیرفرهنگی تربیتی حوزه علمیه خراسان بابيان اينكه در مسائل سیاسی نیز بصیرت لازم است و نباید تا زماني كه از چیزی مطمئن نیستم، آن مطلب را بیان کنیم، نسبت به ورود طلبه به مسائل سياسي، گفت: برای طلاب سطح یک، اطلاع کلی از مسائل سیاسی کافی است ونباید درس آنان تحت تاثیر موضوعات سياسي قرار گیرد بلكه ازاطلاع و بصيرت بايد داشته باشند.
ویاضافه کرد:خدا در همه حال شاهد و ناظر بر اعمال ماست. بنابراین باید به این باور برسیم که روزی قرار است در مقابل همه اعمالمان جواب پس بدهیم.

وی با اشاره به روایتي كه مي فرمايد كه براي حلال حساب و در امور حرام، عقاب وجود دارد، اظهار كرد: بنابراين، در همه امور زندگی باید بسیار دقت کنیم چرا که در مقابل مباحات و حلال هایی که انجام می دهیم نیز باید پاسخ گو باشیم.
مدیرفرهنگی تربیتی حوزه علمیه خراسان تصريح کرد: خالص کردن نیت نیاز به تمرین دارد اما به این بهانه که شاید نیت خالص نباشد نیز نباید کار خوب را ترک کرد زيرا بسیاری از این وسوسه ها کار شیطان است.
حجت الاسلام ریحانی اضافه کرد: خداوند فرموده: «أنا خیر شریک» لذا حتی اگر ذره ای از کارها و اعمالمان برای غیر خدا باشد، خداوند آن را قبول نمی کند و می گوید: من از حق خودم می گذرم و عملت را به کسی که با من شریکش کردی می دهم، تو هم پاداشش را از او بگیر.
در پایان اين جلسه، حجت الاسلام ریحانی و حجت الاسلام موسوی اول، مسئول اداره فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خراسان جنوبی از بخش های مختلف مدرسه رضویه بازدید و با حضور در دفتر مدیریت مدرسه، به بررسی وضعیت فرهنگی اين مدرسه و مسائل طلاب پرداختند.

 


كد خبر: 15840  |  تاریخ درج خبر: 95/10/19  |  کد خبرنگار:
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا