امروز: جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

دیدارمسئولين مدرسه علمیه جعفریه سرایان با استاد اخلاق


جمعی از مسئولین مدرسه علمیه جعفریه با حضور در منزل حجت الاسلام و المسلمین رحیمی، با وي دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومي حوزه علميه خراسان جنوبي، در این دیدار حجت الاسلام نباتی، مدیر اين مدرسه ، حجت الاسلام میری مسئول آموزش، حجت الاسلام مرادیان ، مدرس و حجت الاسلام بنی خزاعی، مسئول فرهنگی حضور داشتند.

در ابتدای این دیدار مدیر مدرسه جعفریه ضمن گزارشی از فعالیت های این مدرسه گفت : مدرسه دارای 40 طلبه است که در 3پایه مشغول به تحصیل هستند.
حجت الاسلام نباتی در ادامه گفت : امروز طلاب نیاز شدیدی به بیان مبانی اخلاقی و تهذیب نفس دارند که با حضور علمای اهل باطن این امر تأثیر گذار خواهد بود و به همین منظور مسئولین مدرسه در صدد برگزاری کلاس های دینی با محوریت اخلاق هستند .
در ادامه این دیدار حجت الاسلام و المسلمین رحیمی با اشاره به ترویج مبانی دینی و اسلامی از طریق طلاب به دیگران افزود : مهمترین مسأله برای طلاب که می تواند اثر مهمی بر تبلیغ درست دین بگذارد، قهراً تعلیم شناخت مفهوم حدیث است و این بدین معناست که آنان باید حدیث را خوب یاد بگیرند و خوب معنا کنند و از هرگونه معنی تحت اللفظی خودداری کنند و این باعث جوشش فکری در آنان خواهد شد .
وي با اشاره به آیات نورانی قرآن مجید بیان کرد : کتاب خدا آیاتی درباره روان کاوی فردی و اجتماعی بیان نموده و راههای عملی مقابله با انواع جنگهای روانی و فکری ، همچنین جوامع کفر ، شرک و نفاق را بیان کرده است که مي توانیم با هدایتهای روشنگرانه قرآن مجید راههای برخورد مناسب با هر کدام را بیابیم.

 


كد خبر: 15839  |  تاریخ درج خبر: 95/10/19  |  کد خبرنگار:
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا