امروز: سه‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

تبلیغ، امری مورد اهتمام مسئولان حوزه علمیه خراسان


معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه علمیه خراسان، گفت: امر تبلیغ در حکم انتصاب مقام معظم رهبری برای شورای عالی این حوزه بسیار مهم جلوه داده شده و به همین علت مورد اهتمام است.

معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه علمیه خراسان با اشاره به حکم انتصاب مقام معظم رهبری برای شورای عالی حوزه علمیه خراسان، گفت: امر تبلیغ در این حکم بسیار مهم جلوه داده شده و به همین علت مورد اهتمام قرار گرفته است.
وی افزود: یک تبلیغ باید در زبان، روش و تاثیرگذاری مورد توجه بوده و برای مخاطب نتیجه بخش باشد.
حجت الاسلام فردوسی پور با بیان اینکه مدیریت تبلیغ در حوزه علمیه خراسان به معاونت تبلیغ ارتقا یافته است، اظهار کرد: این امر نشان دهنده توجه جدی مسئولان این حوزه به مسئله تبلیغ است.
معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه علمیه خراسان، با اشاره به حضور بیش از 140 خواهر مبلغ این حوزه در ایام اربعین در کشور عراق ابراز کرد: تبلیغ جهادی در ایام اربعین و دهه آخر صفر، نتیجه های بسیار خوبی داشته و برای نخستین بار از سوی حوزه علمیه خراسان به صورت متمرکز انجام شد.
وی به حمایت تبلیغی از گروه های جهادی تاپایان سال در سه مرحله دیگر نیز خبر داد و اظهار کرد: اعزام مبلغان به مراکز دانشگاهی به منظور مقابله با ناتوی فرهنگی دشمن از کارهایی است که درحال ثبت نام هستیم.
حجت الاسلام فردوسی پور اضافه کرد: حمایت از گروه های جهادی مدارس با همکاری آموزش و پرورش به صورت جدی در حال انجام است که حدود 40 گروه خارج از مدارس علمیه ساماندهی شده تا در همه امور، مکان ها و ظرفیت های مورد نیاز تبلیغی استان حاضر شوند.
وی اضافه کرد: صدگروه نیز در مدارس علمیه تشکیل و ساماندهی شده تا نسبت به تامین نیازمندی های تبلیغی در ظرفیت های استان فعالیت کنند که یکی از این امور مربوط به مدارس امین می باشد که امیدواریم این امر به زودی کاربردی شود.
معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه علمیه خراسان، ایجاد روحیه جهادي و دوري از بي رغبتي نسبت به مسائل مادي و دنيوي در ميان طلاب علوم ديني، كاربردي كردن و جهت دهي مطالبات طلاب به سمت مطالبه مورد نياز جامعه به ويژه مناطق محروم، احياي جايگاه واقعي حوزه و حوزويان در ميان مردم، ايجاد فضاي تبليغي مناسب و سالم براي طلاب خواهر و برادر را از اهداف ایجاد گروه های جهادی عنوان كرد.

وي ايجاد و تقويت روحيه نشاط در ميان طلاب، شبكه سازي نيروهاي انقلابي و متدين در سطح حوزه علميه، ايجاد هم افزايي در فعاليت هاي ديني و تبليغي، الگوسازي براي فعاليت هاي ديني در سطح حوزه و دستگاه ها و سازمان هاي دولتي، آشنا كردن اعضا با مشكلات مادي و فرهنگي مردم مناطق مختلف و محروم، تقويت روحيه كار گروهي در افراد و بالا بردن توانايي ها و مهارت هاي تبليغي طلاب را از ديگر اهداف براي ايجاد و حمايت از اين گروه ها دانست.

شناسايي استعدادهاي اعضا و تلاش براي رشد و شكوفا شدن آن، شناسايي نقاط ضعف اعضا و تلاش براي رفع آن و نيز تربيت و آماده سازي مديران اجرايي و فرهنگي قوي و كارآمد براي آينده كشور از ديگر اهداف ايجاد و حمايت از گروه هاي تبليغ جهادي است كه حجت الاسلام فردوسي پور به آن اشاره كرد.

وي افزايش جذب طلاب با انگيزه، ارتقاء سطح كيفي مبلغان با برگزاري دوره هاي تبليغي، ايجاد يك شبكه قوي ميان طلاب مرتبط از طريق جلسات در طول سال، ايجاد يك ستاد راهبردي فرهنگي و برگزاري اردوهاي آموزشي را از عناوين چشم انداز گروه هاي جهادي تبليغي اين حوزه دانست و گفت: شناسايي استعدادهاي درخشان از ميان دانش آموزان و فعاليت ويژه تبليغي براي اين گروه، جهت دهي اردوهاي جهادي به فعاليت عمراني و ايجاد حلقه اي باتجربه براي مديريت فرهنگي از ميان طلاب علوم ديني از ديگر عناويني است كه در چشم انداز تبليغ مدنظر مي باشد.

معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه علمیه خراسان اظهار کرد: با این هم افزایی حوزویان برای اجرای منویات مقام معظم رهبری، امیدواریم به اهداف مورد نظر دست یافته و به چشم انداز آینده برسيم.

 


كد خبر: 15825  |  تاریخ درج خبر: 95/10/17  |  کد خبرنگار:
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا