امروز: سه‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

اجرای «طرح پایش سلامت» ویژه طلاب خواهر


مسئول مرکز مشاوره حوزه علمیه خراسان از برگزاری «طرح پایش سلامت» در مدارس علمیه خواهران خراسان خبر داد.

حجت الاسلام اسماعیل نژاد در گفتگو با روابط عمومی حوزه علمیه خراسان گفت: «طرح پایش سلامت» در مرحله نخست، 7 تا 9 دی ماه در تعدادی از مدارس خواهران خراسان جنوبی انجام شد و بعد از اتمام امتحانات و شروع ترم جدید تحصیلی در سایر مدارس خواهران مشهد و شهرستان ها اجرایی می شود.
وی با بیان اینکه افراد با توجه به موضوع سلامت رواني، می‌توانند در رسالت حرفه‌ای و اجتماعی خود موفق عمل كنند و از محبوبیت بیشتری نزد مردم برخوردار باشند، گفت: بر همين اساس، یک طلبه زمانی می‌تواند به رسالت خطیر خود جامه عمل بپوشد که ضمن دارابودن دانش و معنویت لازم از بهداشت روانی و صبر و شكيبايي بالایی برخوردار باشد.
مسئول مرکز مشاوره حوزه علمیه خراسان ابراز داشت: خدمت به طلاب و بالابردن سطح بهداشت روانی و کاهش مشکلات آنان همواره جزو اهداف اصلی مرکز مشاوره حوزه علمیه خراسان بوده و لازم است كه برای رفع آن نسبت به شناسایی و به دنبال آن حل این مشکلات اقدام شود.
وی با اشاره به ارزيابي و شناسايي مشكلات موجود در ميان مراجعان به مركز مشاوره حوزه علميه خراسان، اظهار كرد: این افراد همه جامعه هدف طلاب را شامل نمی‌شوند و نمونه کوچکی از این گروه هستند؛ در واقع چه بسا مشکلاتی در سطح مدارس وجود داشته باشد که از آنها بی اطلاع باشيم كه به همين علت نسبت به طرح پايش سلامت اهتمام داريم.
مسئول مرکز مشاوره حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه در جلسات متعدد با مشارکت جمعي از متخصصان اين مركز، پرسشنامه مورد نياز به صورت تفکیک دو گروه مجردین و متأهلین تهيه و تنظيم گردید، گفت: در این پرسشنامه ها وضع کنونی و اخیر طلاب از حیث سلامت جسمی و روانی مورد بررسی قرار می گیرد.
وی ادامه داد: در این طرح نیازی به ذکر نام و نام خانوادگی طلبه نمی باشد و در حقیقت صرفاً یک پژوهش علمی است که به منظور برنامه ریزی و ارائه خدمات بهینه به طلاب و خانواده های آنها از جمله برگزاری هدفمند کارگاه ها و مشاوره های گروهی، تدوین بروشورها و جزوات و ارائه خدمات مشاوره ای حضوری، تلفنی و غیره تدوین شده است.
حجت الاسلام اسماعیل نژاد بیان داشت: از آنجایی که مرکز مشاوره در جهت ارائه خدمات بهتر نیازمند انجام نیازسنجی در سطح مدارس استان می باشد، بنابراين از همه مدیران مدارس علمیه خواهران تقاضا می گردد به منظور اجرای هرچه بهتر این برنامه با مسئولان مرکز مشاوره همکاری های لازم را داشته باشند.

وي در پایان یادآور شد: با توجه به جابجایی محل مرکز مشاوره و علیرغم تعطیلی مشاوره های حضوری، کارگاه ها و مشاوره های گروهی در مدارس همچنان برگزار می شود.


كد خبر: 15807  |  تاریخ درج خبر: 95/10/16  |  کد خبرنگار:
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا