امروز: سه‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

شب شعر «ملت عشق» به مناسبت گرامي داشت حماسه نهم دي ماه برگزار شد


شب شعر «ملت عشق» به مناسبت گرامي داشت حماسه نهم دي ماه به همت معاونت فرهنگي و تبليغي حوزه علميه خراسان در دانشگاه علوم اسلامي رضوي برگزار شد.

جمعي از شاعران حوزوي و غيرحوزوي خراساني به مناسبت گرامي داشت حماسه نهم دي ماه به همت معاونت فرهنگي و تبليغي حوزه علميه خراسان در تالار آمفي تئاتر دانشگاه علوم اسلامي رضوي گرد هم آمدند و به قرائت اشعار انقلابي خود پرداختند.
در اين مراسم كه با حضور استاد اكبرزاده، پيشكسوت شعر انقلابي و آيئني، دكتر محمدمهدي سيار و حجج اسلام جواد محمدزماني، سيدمحمدمهدي شفيعي و حسين مودب برگزار شد، علاوه بر اين شاعران كه درباره انقلاب اسلامي، فتنه 88 و حماسه نهم دي ماه اشعاري را قرائت كردند، برخي از شاعران برادر و خواهر نيز در اين زمينه اشعار خود را به سمع و نظر حاضران رساندند.
شور و شعور حماسي اشعار در اين فضاي شاعران نشان از توجه و عنايت شاعران حوزوي خراسان به انقلاب و انقلابي گري داشت و اين نكته را نمايان كرد كه حوزه علميه انقلابي خراسان مهد پرورش شاعران طلبه اي است كه مي توانند از هنر خود در مسير نظام اسلامي و ولايي كشورمان سهم موثري داشته باشند.
گفتني است اين سلسله جلسات شاعران حوزوي در ايام و مناسبت هاي مذهبي و ملي به همت معاونت فرهنگي و تبليغي حوزه علميه خراسان برگزار مي شود.

 


كد خبر: 15781  |  تاریخ درج خبر: 95/10/13  |  کد خبرنگار:
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا