امروز: سه‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

رفتار مناسب مبلغ، موجب مديريت افراد مي شود


يك مبلغ بايد به گونه اي عمل كند كه با اين كار در واقع مديريت و رهبري غيرسازماني عده اي را بر عهده بگيرد.

حجت الاسلام و المسلمين نبوي، معاون تبليغ حوزه هاي علميه در نشستي با كارگروه مدرسه تخصصي تبليغ در مشهد، با اشاره به اينكه خروجي و نتيجه رشته تبليغ در بسياري از استان ها به طور كامل روشن است، اظهار كرد: يك مبلغ بايد به گونه اي عمل كند كه با اين كار در واقع مديريت و رهبري غيرسازماني عده اي را بر عهده بگيرد.
وي با بيان اينكه جايگاه علميت اين مسئله تبيين شده است، ابراز كرد: امروز رشته تبليغ در كنار رشته قضا، جاذبه بالاتر و متقاضي بيشتري دارد.
معاون تبليغ حوزه هاي علميه افزود: بايد نسبت به عرصه تربيتي، نظري، مهارتي و ... در سرفصل هاي درسي مبلغان دقت كرد و برا ساس نتيجه بخشي و نيازسنجي و مقتضيات هر كدام، تدوين شود.
وي به اهميت و ضرورت مرور تفسير قرآن كريم براي مبلغان ديني اشاره و خاطر نشان كرد: اين موضوع در حال حاضر در مقطع سطح دو، 15 جزء، سطح سه، 15 جزء و در سطح 4 نيز به صورت تخصصي كار مي شود كه بركت هاي بسياري دارد.
حجت الاسلام و المسلمين نبوي با اشاره به فعاليت در فضاي مجازي و با بيان اينكه كار اصلي حوزه علميه تبليغ است، گفت: به طور مثال حتي كار در عرصه سياسي هم از منظر تبليغ و قرآن و روايت مي بايست انجام شود.
وي به طرح سفيران هدايت نيز اشاره و عنوان كرد: آموزش هاي سفيران بر اساس عنوان يك كتاب و منحصر در يك كتاب خاص نيست بلكه برنامه ريزي آن طبق علم و دانش مورد نياز مي باشد كه به همين علت كتاب هاي درسي و متون جديدي نوشته شده است.


كد خبر: 15696  |  تاریخ درج خبر: 95/10/02  |  کد خبرنگار:
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا