امروز: سه‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

دروس معارف بزرگ ترین دستاورد وحدت حوزه و دانشگاه است


عضوشورای نهادهای رهبری دانشگاه های خراسان اظهارداشت: درس های معارف در همه رشته های دانشگاهی وجود دارد و این دروس را می توان بزرگ ترین دستاورد وحدت حوزه و دانشگاه دانست.

حجت الاسلام ترابی، درهمایش هم اندیشی وحدت حوزه و دانشگاه که در دانشگاه رضوی برگزارشد، در خصوص دروس معارف دانشگاه ها، ابراز داشت: دروس معارف در همه رشته های دانشگاهی وجود دارد و این دروس را می توان از دستاورد های مهم وحدت حوزه و دانشگاه دانست.
عضوشورای نهادرهبری دانشگاه های مشهد به ضرورت و اهميت حضور طلاب در دانشگاه ها اشاره و ابراز كرد: اين ظرفيت در دانشگاه ها وجود دارد كه از تربيت يافتگان حوزه هاي علميه همانند گذشته بيشتر از پيش بهره مند شوند و حضور تاثيرگذاري در اين مكان ها داشته باشند.
این مقام مسئول به نیازهای جامعه درخصوص کمک های فكري و انديشه اي حوزویان در دانشگاه ها اشاره داشت و ابرازکرد: کودکانی که سال های گذشته در دورترین نقاط کشور به کمک های حوزویان نیاز داشتند، امروز خوشبختانه از وجود روحانيون در سطح دانشگاه هاي كشور بهره مند خواهند شد.
وی در پایان سخنان خود به علاقه مندی دانشجویان به مباحث دینی اشاره و تصریح کرد: دانشجويي كه از مباحث ديني فراري باشد، نيست و به همين علت دانشگاه هاي كشور دست نياز به سوي حوزه علميه دراز كرده و در زمينه تبليغ و هدايت ديني دانشگاهيان استمداد دارد.
حجت الاسلام ترابی درباره اين نشست، افزود: هم اندیشی های بسیاری در طول سال های متمادی، برگزار شده است که خوشبختانه همایش امسال را از بهترین آن ها می توان دانست.
لازم به ذكر است، معاون فرهنگي و تبليغي حوزه علميه خراسان درباره حضور طلاب علوم ديني در دانشگاه ها، از آمادگي اين حوزه براي انجام اين امر و تبليغ در محيط دانشگاهي خبر داد و يادآور شد: حوزه علميه خراسان براي ارتباط بيشتر و تبليغ در محيط دانشگاهي آمادگي كامل دارد و مي تواند در اين زمينه همكاري و فعاليت خوبي داشته باشد.


كد خبر: 15672  |  تاریخ درج خبر: 95/09/30  |  کد خبرنگار:
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا