امروز: سه‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

ميان حوزه و دانشگاه، افتراقي نيست


مشاور مدير حوزه علميه خراسان، در رابطه وحدت بین حوزه و دانشگاه اظهارداشت: تفرقه ای میان این دونهاد وجود ندارد و هر چه در اين زمينه بيان مي شود، ساخته غرب است.

حجت الاسلام والمسلمین نوايي، استاد حوزه و دانشگاه  درهمایش هم اندیشی میان حوزه و دانشگاه توصيه كرد: بحث وحدت میان حوزه و دانشگاه را بنیادی تر دنبال کنیم تا این وحدت با استحکام بیشتری به بار بنشیند.
وی افزود:اسلام بیش از همه مکاتب به علم و دانش وجزئی نگری ارزش قائل شده است و نگاهی واحد به تمامی علوم دارد.
اين محقق و پژوهشگر حوزوي، فقه جامعه را زیرشاخه همه علوم دانست و تصریح کرد: برای ایجاد وحدت عملی میان حوزه و دانشگاه باید چشم انداز و سندی نوشته تا ضعف موجود در کشور در زمینه علوم انسانی برطرف شود.
 مسئول دفتر نخبگان واستعداد هاي برتر حوزه علميه خراسان در پایان سخنان خود به قدرت اسلام در علوم اشاره و ابراز داشت: همانطور كه دانشمندان غربي راه پیشرفت کشورهای اروپایی را علوم اسلامی می دانند، کشور ما نیز برای پیشرفت باید از علوم انطباقی درجامعه استفاده كند.


كد خبر: 15667  |  تاریخ درج خبر: 95/09/30  |  کد خبرنگار:
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا