امروز: سه‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

خط دهی در فضای مجازی به دست دیگران نیفتد


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد گفت: اگر وحدت میان حوزه و دانشگاه نباشد، به طور قطع دیگران با استفاده از فضای مجازی برای خط دادن به قشرهای مرتبط به این دو نهاد اقدام خواهند کرد.

دکترشیخ الاسلام در همایش هم اندیشی وحدت حوزه و دانشگاه در محل دانشگاه علوم اسلامی رضوی به تاثیرات فضای مجازی درجامعه اشاره و ابرازکرد: ابتدا باید بدانیم حوزه و دانشگاه درچه زمینه هایی می توانند به یکدیگر کمک کنند و اگر وحدت میان حوزه و دانشگاه نباشد، به طور قطع دیگران با استفاده از فضای مجازی برای خط دادن به قشرهای مرتبط به این دو نهاد اقدام خواهند کرد.

وی به راه های برقراری وحدت میان حوزه و دانشگاه اشاره و عنوان کرد: باید جلسات متعددی برگزار تا بتوانیم مشکلات را حل کنیم و باید برای تبیین موضوعات و تحقیقات بهتر اتاق های فکری را میان این دو برگزارکنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد درخصوص پیشرفت های علوم دینی درغرب گفت: علوم دینی و علوم جدید در غرب به شکل یک درخت به وجود آمد و شکل دانشگاه را به خود گرفت.

شیخ الاسلام درباره ارتباط میان حوزه و دانشگاه درکشورمان، افزود:حوزه علمیه محدود به علوم خاصی نبوده است اما بعد از مشروطیت با ورود دانشگاه ها خود را به علوم اخروی محدود ساخت.

این مدرس دانشگاه  افزود: باید اهداف جزئی را بازنگری کنیم تا با یکدیگر بتوانیم به اهداف کلی برسیم.

 


كد خبر: 15659  |  تاریخ درج خبر: 95/09/29  |  کد خبرنگار:
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا