امروز: سه‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

براي اولين بار «نرم افزار پيام رسان موبايل» در حوزه علميه توليد شد


‌مسئول اداره فضاي مجازي دفتر فناوري اطلاعات حوزه علميه خراسان، گفت: نرم افزار پيام رسان موبايلي اين حوزه تحت نسخه اندرويد راه اندازي شد.

سيد مصطفي رحماني در گفتگو با روابط عمومي حوزه علميه خراسان با اعلام اين خبر گفت: نرم افزار پيام رسان موبايلي با هدف سرعت در ارسال پيام به همه طلاب در اين حوزه، راه اندازي شده است.
وي با اشاره به امكانات نرم افزاري اين پيام رسان خاطر نشان كرد: كانال هاي اطلاع رساني، امكان ارسال پيام اختصاصي، نمايش پيام جديد در اعلان هاي موبايل، شمارنده پيام هاي مشاهده نشده، اخبار، مشاهده شماره هاي تماس مركز مديريت حوزه و مدارس علميه خراسان، تنظيمات صداي ويژه و تغيير عكس پس زمينه تصوير پيام هاي من و كانال ها از امكانات و ويژگي هاي نرم افزار پيام رسان موبايلي است.
مسئول اداره فضاي مجازي دفتر فناوري اطلاعات حوزه علميه خراسان با اشاره به ايجاد كانال هاي اطلاع رساني براي هر معاونت، افزود: هر معاونت و مدرسه علميه در فاز نخست اين نرم افزار مي تواند به صورت مستقل داراي كانال اطلاع رساني باشد و همه يا بخشي از افراد و طلاب در آن عضو باشند.
وي با بيان اينكه در فاز دوم اين نرم افزار ايجاد گروه نيز تعبيه مي شود، اضافه كرد: عضويت طلاب در كانال ها از طريق مديريت هاي سازماني امكان پذير خواهد بود.
رحماني بيان كرد: نام كاربري هر فرد، شناسه ده رقمي طلبگي و رمز عبور همان رمزي است كه از طريق آن به قسمت پرتال طلاب در سايت حوزه علميه خراسان وارد مي شود.
وي به ديگر امكانات و تنظيمات اين نرم افزار اشاره و اظهار كرد: دانلود خودكار تصاوير فيلم و فايل در حالت ديتاي موبايل يا واي فاي (wi-fi) قابل دسترسي و تنظيم است.
مسئول اداره فضاي مجازي دفتر فناوري اطلاعات حوزه علميه خراسان گفت: اخبار برخي از سايت ها و همچنين خبرهاي حوزه علميه خراسان به صورت «RSS» در اين نرم افزار قابل مشاهده است.
وي در پايان با اشاره به يكي ديگر از قابليت هاي اين نرم افزار، گفت: اگر حافظه گوشي كم باشد، مي توان از بخش تنظيمات براي خالي كردن ذخيره گاه (cache) اقدام كرد.
گفتني است، حوزه علميه خراسان با ورود به فضاي مجازي و استفاده بهينه از آن، نخستين نرم افزار پيام رسان موبايلي تحت نسخه اندرويد را ويژه طلاب، اساتيد و كاركنان راه اندازي كرده است كه در حال حاضر به صورت آزمايشي در اختيار كاركنان مركز مديريت قرار گرفته تا پس از مدتي بررسي، براي بهره برداري همه طلاب و روحانيان اين حوزه ارائه شود.


كد خبر: 15201  |  تاریخ درج خبر: 95/08/11  |  کد خبرنگار:
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
سید حجت عارفی: امیدوارم، این پیام رسان، بستر مناسبی باشد برای مشورت و ارائه دیدگاه های طلاب در مورد مسائل مختلف حوزه و همچنین ارتباط با مدیران و مسئولین. از چندی قبل به یکی از مسئولین حوزه این پیشنهاد را دادم که برای ارتباط فکری و نرم افزاری بین طلاب و ارائه و نقد دیدگاه های مربوط به حوزه و رشد فکری یکدیگر و همسان سازی افکار و ایده های طلاب در بخشهای مختلف فکری و فرهنگی و آگاهی از ظرفیتهای یکدیگر نیاز مبرم به یک شبکه مجازی اجتماعی داریم تا افکار به صورت به روز و شبکه ای در هم تنیده شوند و رشد کنند. در این شبکه های مجازی خارجی به علت دسترسی آنها به اطلاعاتمان، به راحتی نمی توانستیم در مورد نقاط قوت و ضعف حوزه و مسائل پیرامونی آن با طلاب مختلف بحث کنیم. البته خیلی از طلاب هم متاسفانه همه نوع اطلاعاتی را در این فضا قرار می دهند. امیدوارم حوزه علمیه پیش قدم باشد در استفاده و ترغیب سایر طلاب به استفاده از نرم افزارهای پیام رسان داخلی نظیر نسیم و سروش و گپ (gapafzar.ir) ، ما صنف روحانیت اگر پیش قدم نباشیم و این نرم افزارها را رصد نکنیم از بقیه مردم انتظار نیست. امیدوارم حوزه به زودی از شبکه ایمیل داخلی نظیر چاپار و النون و هد (https://hod.ir) استفاده کند و همینطور طلبه ها را توصیه و ملزم کند که ایمیل اصلی خود را به این موارد تغییر دهند. اگر اطلاعات مهمترین نهاد فرهنگی شیعه در دستان دشمنان این نهاد باشد که الان هست به واسطه همین ابزار داد و ستد اطلاعات، یقینا نهادی خواهیم بود عقب افتاده از سایر نهاد های فرهنگی دنیا چون آنها به راحتی ریز برنامه های ما را می دانند و برنامه های ضد آن را از قبل فراهم کرده اند. ای کاش ما طلبه ها می دانستیم که در چه جهانی زندگی می کنیم!!! عذرخواهم از پیام طولانی
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا